11 сторінок, які можуть врятувати економіку

11 сторінок, які можуть врятувати економіку

Держдопомога бізнесу у Євросоюзі під час коронавірусу.

Учора, 19 березня, Європейська Комісія схвалила Тимчасовий рамковий документ, який сприятиме ефективному застосуванню державної допомоги для підтримки економіки в умовах спалаху COVID-19. Він дозволить державам-членам Євросоюзу забезпечити достатню ліквідність підприємств усіх типів і зберегти безперервність економічної діяльності під час і після пандемії.

У цьому документі, заснованому на статті 107(3)(b) Договору про функціонування Європейського Союзу, визнано, що внаслідок вірусного спалаху, вся економіка ЄС переживає серйозний негативний вплив. Для боротьби з такими наслідками, Тимчасовий рамковий документ передбачає п’ять видів допомоги:

1. Прямі гранти, вибіркові податкові пільги та авансові платежі: держави-члени зможуть застосовувати програми допомоги з наданням до 800 000 євро на кожну компанію, яка потребує невідкладної підтримки ліквідності.

2. Державні гарантії щодо позикотриманих компаніями в банках: держави-члени зможуть надавати державні гарантії з метою стимулювання надання банками кредитів клієнтам, які їх потребують.

3. Пільгові державні позики компаніям: держави-члени зможуть надавати кредити компаніям із вигідними процентними ставками. Ці позики зможуть допомогти покрити негайні потреби підприємств в оборотних коштах та інвестиціях.

4. Гарантії для банків, які залучені до надання державної допомогу реальному сектору економіки: деякі держави-члени планують нарощувати наявні кредитні можливості банків та використовувати їх для підтримки, в тому числі, малих та середніх підприємств.

5. Короткострокове страхування експортних кредитів: спрямоване на нівелювання ризиків експортної діяльності.

Детальніше в блозі Євгена Дудника – Керівника напрямку з питань державної допомоги компанії ADS Legal Group

https://blog.liga.net/user/edudnik/article/36115

Рекомендовані публікації

Додати коментар