2 учасники – 1 людина або як Сумське тервідділення АМКУ виявило змову на торгах

Сумські антимонопольщики оштрафували ТОВ «КОЛПРО» на 68 000 грн та ФОП Смірнову С.М. на 8 000 грн за антиконкурентні узгоджені дії під час торгів.

26 вересня 2016 року Верхньосироватська сільська рада Сумського району в електронній системі закупівель Prozorro розмістила оголошення про проведення відкритих торгів з предметом закупівлі – добудова до дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Сонечко», с. Верхня Сироватка Сумського району (будівельні роботи).

Участь у цій процедурі закупівлі взяли 5 учасників.
За результатом проведеного аукціону переможцем торгів було визнано ТОВ «БК «ПІВНІЧ-ПРОЕКТ», з яким замовник уклав відповідний договір.

У ході аналізу матеріалів цієї процедури закупівлі, сумські антимонопольщики встановили обставини, які свідчили про те, що двоє з учасників торгів – ТОВ «КОЛПРО» та ФОП Смірнова С.М. узгодили між собою умови участі у процедурі закупівлі.

Так, як з’ясувало тервідділення АМКУ, єдиним учасником і керівником ТОВ «КОЛПРО» з 16.09.2016 є Смірнова С.М., яка в той же час є і ФОП Смірновою С.М.

У складі власних тендерних пропозицій учасники процедури закупівлі – ТОВ «КОЛПРО» та ФОП Смірнова С.М. подали документи, у яких спостерігаються спільні особливості оформлення, викладення інформації та специфічні помилки.

Обидва учасники закупівлі брали участь в аукціоні з однієї і тієї самої IP-адреси.
У обох суб’єктів господарювання на посаді різноробочого та одночасно «кровельщика» працює одна і та ж особа – Мусіенко М.Ю.

Також тервідділення АМКУ встановило, що тендерна документація містить вимогу про надання учасниками копії аналогічного договору, однак обидва учасники торгів надали договори, акти приймання виконаних будівельних робіт та відгуки замовників, які були неіснуючими в дійсності документами.
За висновками органу Комітету, ці неіснуючі документи були складені з метою створення уявлення відповідності вимогам тендерної документації та забезпечення участі в торгах щонайменше двох учасників, що не призвело б до відміни торгів.

Врахувавши всі з’ясовані обставини тервідділення АМКУ кваліфікувало дії ТОВ «КОЛПРО» та ФОП Смірнової С. М. як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбачене пунктом 1 статті 50, пунктом 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів. Оскільки ж ні ТОВ «КОЛПРО», ні ФОП Смірновою С.М. не було надано доказів існування пом’якшуючих обставин, то орган Комітету і оштрафував вказаних учасників торгів на зазначені суми.

Рекомендовані публікації

Додати коментар