ADS Legal Group підтримує освітні заходи з навчання молодого покоління

ADS Legal Group підтримує освітні заходи з навчання молодого покоління

22 вересня 2018 року Євген Дудник – Керівник напрямку з питань державної допомоги ADS Legal Group, розповідав студентам VI Регіональної школи з антимонопольного права про особливості надання суб’єктам господарювання державної допомоги.

Під час свого виступу він розповів присутнім про механізми впровадження державної допомоги у Україні та про світовий досвід антимонопольних відомств з цього питання, який взяла за взірець наша держава.

Так, ще до того, як прийняти рішення про надання тієї чи іншої державної допомоги бізнесу, відповідний державний орган повинен звернутися до АМКУ з ґрунтовним повідомленням, у якому він має пояснити суть допомоги та довести, що позитивні наслідки її надання будуть більш відчутними для суспільства, а ніж побічна дія у вигляді обмеження конкуренції.

«Якщо ж цього не зробити, або державну допомогу буде надано без позитивного висновку АМКУ, така допомога вважатиметься незаконною та підлягатиме поверненню до державного бюджету у повному обсязі.

У випадку такого негативного сценарію, найбільшої шкоди зазнають, звісно, отримувачі державної допомоги, тобто бізнес, який буде змушений віддати все отримане до останньої копійки.

Тому саме отримувачі державної допомоги мають бути зацікавлені в тому, щоб державна допомога, яку вони отримують, була надана з дотриманням усіх передбачених Законом процедур та формальностей» – зазначив Євген Дудник.

У свою чергу він наголосив, що механізми контролю державної допомоги можна використовувати і для захисту права на чесну конкуренцію. «Якщо компанія знає про факти отримання конкурентами державної допомоги, яка невиправдано ставить їх у привілейоване становище – про це можна і слід повідомити до уповноваженого органу (АМКУ)» – підкреслив спікер.

Керівник напрямку з питань державної допомоги проілюстрував систему функціонування державної допомоги в Україні на конкретних прикладах, а також відповів на численні питання аудиторії.

Приємно відзначити, що компанія ADS Legal Group, і її представник – Євген Дудник, отримали подяки від Ліги студентів Асоціації правників України за підтримку у проведені VI Регіональної школи з антимонопольного права!

Підтримка навчальних заходів – справа почесна та приємна!

Рекомендовані публікації

Додати коментар