ADS_State_Aid. Фінансування будівництва магістральної волоконно-оптичної лінії зв’язку

ADS_State_Aid. Фінансування будівництва магістральної волоконно-оптичної лінії зв’язку

Зміст допомоги: Участь держави у фінансуванні будівництва магістральної волоконно-оптичної лінії зв’язку до 8 тисяч сіл та підключення в них державних установ.

Обсяг: 3,2 млрд грн

Статус: Захід державної допомоги перебуває на стадії розроблення. Проект готується до подання до Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку.

Надавач: Не визначено.

Отримувач: ПАТ «Укртелеком».

Ризики для ринку:

У разі надання такої державної підтримки:

  1. ПАТ «Укртелеком» отримає від держави компенсацію 53,3% витрат на будівництва магістральної волоконно-оптичної лінії зв’язку (3,2 млрд грн), що більше, ніж удвічі скоротить його витрати на побудову мережі.
  2. Створена завдяки цьому перевага відносно конкурентів, які не отримають подібної державної допомоги, надасть ПАТ «Укртелеком» можливість охопити сегмент ринку, який наразі є малопривабливим для надання послуг широкосмугового доступу до мережі інтернет (через розпорошеність потенційних абонентів та високого рівня витрат на розбудову інфраструктури).
  3. Внаслідок спотворення конкуренції, привілейований учасник ринку (ПАТ «Укртелеком») ввійде на ринок надання послуг широкосмугового доступу до мережі інтернет у сільській місцевості та отримає можливість одноосібного отримання прибутків від здійснення господарської діяльності на ньому.
  4. Через відсутність загрози входження на ринок нових учасників, ПАТ «Укртелеком» отримає можливість застосовувати монопольне ціноутворення та завищувати вартість послуг для кінцевих споживачів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар