ADS_State_Aid. Підтримка комунального підприємства «Київпастранс»

ADS_State_Aid. Підтримка комунального підприємства «Київпастранс»

Зміст допомоги: Підтримка участі комунального підприємства «Київпастранс» у проекті «Міський громадський транспорт України».

Обсяг: Чітко не визначено.

Статус: Рішенням Київської Міської Ради від 19.04.2018 № 485/4549 прийнято рішення підтримати участь КП «Київпастранс» у проекті «Міський громадський транспорт України» шляхом залучення коштів позики Європейського інвестиційного банку на таких умовах:

– мета залучення позики: оновлення рухомого складу комунального підприємства «Київпастранс»;

– розмір залучення коштів – не перевищує 50 млн євро;

– відсоткова ставка за користування залученими коштами не вище 2,5 % річних у євро;

– строк залучення коштів від 5 до 22 років з дати останньої вибірки кожного траншу.

За даними НБУ, станом на червень 2018 року, середньозважена річна процентна ставка за новими кредитами резидентам в іноземній валюті становить 6,5%. У гривнях – 18,3%. Залучення суб’єктом господарювання кредитних ресурсів за ставкою, значно нижчою від ринкової, без участі держави (в даному випадку – Київської ради) є неможливим. Рішення КМР від 19.04.2018 № 485/4549 надає КП «Київпастранс» доступ до значно дешевших (порівняно з ринковими) кредитних ресурсів, що ставить КП «Київпастранс» у привілейоване становище порівняно з іншими підприємствами транспортної галузі.

Надавач: Київська міська рада.

Отримувач(і): Комунальне підприємство «Київпастранс».

Ризики для конкуренції: Після 02.08.2017, надання нової державної допомоги без попереднього отримання рішення АМКУ про її допустимість для конкуренції заборонено Законом. Така допомога є незаконною. Незаконна державна допомога підлягає поверненню (підприємствами – отримувачами) у повному обсязі.

Наданню державної допомоги має передувати звернення щодо такої допомоги до Антимонопольного комітету України. Повідомленню до АМКУ підлягають також зміни умов надання державної допомоги.

При цьому, АМКУ має здійснити оцінку допустимості такої допомоги для конкуренції.

Рекомендовані публікації

Додати коментар