ADS_State_Aid. Підтримка НБУ ліквідності банків

ADS_State_Aid. Підтримка НБУ ліквідності банків

Зміст допомоги: Екстрена підтримка Національним банком України ліквідності банків.

Обсяг: Чітко не визначено.

Статус: Постанова Правління Національного Банку України від 14.12.2016  № 411 «Про затвердження Положення про екстрену підтримку Національним банком України ліквідності банків» набрала чинності 16.12.2016.

Форма державної підтримки: кредит.

Національний банк здійснює екстрену підтримку ліквідності платоспроможних банків, які мають, за оцінкою Національного банку, вплив на стабільність фінансової системи, тимчасову потребу в підтриманні ліквідності для виконання зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами (крім пов’язаних із банком осіб) і вичерпали інші джерела підтримання ліквідності, у тому числі на міжбанківському кредитному ринку та за допомогою стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи.

Надавач: Національний Банк України.

Отримувач(і): Платоспроможні банки, які за оцінкою Національного банку мають вплив на стабільність фінансової системи.

Ризики для конкуренції: Усі існуючі станом на 02.08.2017 програми державної допомоги мають бути повідомлені до АМКУ у встановленому порядку. За результатами розгляду такого повідомлення АМКУ має прийняти рішення про допустимість або ж не допустимість такої допомоги для конкуренції.

Чинна державна допомога, що існувала на день набрання чинності цим Законом, яка відповідно до рішення Уповноваженого органу визнана недопустимою для конкуренції, має бути приведена у відповідність із цим Законом у строк, визначений Уповноваженим органом.

Рекомендовані публікації

Додати коментар