ADS_State_Aid. Підтримка підприємств суднобудівної промисловості

ADS_State_Aid. Підтримка підприємств суднобудівної промисловості

Зміст допомоги: Підтримка підприємств суднобудівної промисловості через механізм здешевлення кредитів шляхом часткової компенсації ставки за кредитами комерційних банків, залученими суб’єктами господарювання у національній валюті.

Обсяг: Не визначено.

Статус: 13 липня 2018 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 8605 «Про розвиток суднобудівної галузі в Україні», який передбачає тимчасове (з 1 січня 2019 року до 1 січня 2038 року) запровадження державної фінансової підтримки будівництва корабельних, морських, річкових суден та інших плавучих засобів і реконструкції основних виробничих фондів підприємств суднобудівної промисловості через механізм здешевлення кредитів шляхом часткової компенсації ставки за кредитами комерційних банків, залученими суб’єктами господарювання у національній валюті. Компенсація надається експлуатантам суднобудівного обладнання, які знаходяться на території України, виключно для суднобудівного обладнання вітчизняного виробництва, за відсотки, фактично сплачені у поточному бюджетному періоді, у розмірі облікової ставки Національного банку України, що діє на дату сплати зазначених відсотків.

Кошти на здійснення такої підтримки планується щорічно закладати до державного бюджету.

Порядок використання зазначених коштів буде  визначено Кабінетом Міністрів України.

Надавач: Кабінет Міністрів України.

Отримувач(і): Підприємства суднобудівної промисловості.

Ризики для конкуренції: Після 02.08.2017, надання нової державної допомоги без попереднього отримання рішення АМКУ про її допустимість для конкуренції заборонено Законом. Така допомога є незаконною. Незаконна державна допомога підлягає поверненню (підприємствами – отримувачами) у повному обсязі.

Наданню державної допомоги має передувати звернення щодо такої допомоги до Антимонопольного комітету України. Повідомленню до АМКУ підлягають також зміни умов надання державної допомоги.

При цьому, АМКУ має здійснити оцінку допустимості такої допомоги для конкуренції.

Рекомендовані публікації

Додати коментар