ADS_State_Aid. Підтримка створення нових робочих місць

ADS_State_Aid. Підтримка створення нових робочих місць

Зміст допомоги: Підтримка створення нових робочих місць на підприємствах гірничої (гірничо-добувної) промисловості.

Обсяг: Чітко не визначено.

У Державному бюджеті України на відповідний рік і кошторисі Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття планується передбачати кошти для компенсації витрат роботодавців на створення нових робочих місць, у тому числі за кредитами банків та інших фінансових установ.

Статус: У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України від 03.09.2018 № 9033 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки створення нових робочих місць на підприємствах гірничої (гірничо-добувної) промисловості»

Форми державної підтримки:

– компенсація відсотків за кредитами банків та інших фінансових установ;

– часткове покриття витрат із собівартості готової продукції;

– компенсація вартості енергоносіїв;

– державні гарантії.

Надавач: Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, інші органи.

Отримувач(і): Підприємства гірничої (гірничо-добувної) промисловості.

Ризики для конкуренції: Після 02.08.2017, надання нової державної допомоги без попереднього отримання рішення АМКУ про її допустимість для конкуренції заборонено Законом. Така допомога є незаконною. Незаконна державна допомога підлягає поверненню (підприємствами – отримувачами) у повному обсязі.

Наданню державної допомоги має передувати звернення щодо такої допомоги до Антимонопольного комітету України. Повідомленню до АМКУ підлягають також зміни умов надання державної допомоги.

При цьому, АМКУ має здійснити оцінку допустимості такої допомоги для конкуренції.

Проект Закону України від 03.09.2018 № 9033 не містить жодних відсилочних норм на законодавство про державну допомогу, або норм, які б зобов’язували надавачів державної допомоги дотримуватися при її наданні вимог Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».

Відповідно до правил надання державної допомоги, які застосовуються в Європейському Союзі, та мають бути імплементовані в Україні, державна допомога в сфері вугледобування:

  • є дозволеною лише у разі, якщо надається з метою полегшення закриття неконкурентоздатних шахт;
  • все ще застосовуються в певних випадках на такі цілі, як дослідження, розробки та інновації, на захист довкілля, на навчання;
  • є забороненою на відновлення платоспроможності та реструктуризацію.

Пропозиції щодо врахування у проекті Закону України від 03.09.2018 № 9033 вимог Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» надіслано автору законопроекту.

Рекомендовані публікації

Додати коментар