ADS_State_Aid. Погашення заборгованості державних вугледобувних підприємств

ADS_State_Aid. Погашення заборгованості державних вугледобувних підприємств

Зміст допомоги: Погашення заборгованості державних вугледобувних підприємств за спожиту електричну енергію.

Обсяг: Чітко не визначено.

За бюджетною програмою «Підтримка впровадження ринку електричної енергії» (КПКВК 1101570), передбаченою у додатку № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачені видатки у обсязі 1,4 млрд грн.

Статус: Постановою Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 346 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на підтримку впровадження ринку електричної енергії.

Форма державної підтримки: безпосереднє фінансування.

Перерахування бюджетних коштів здійснюється на суму заборгованості державних вугледобувних підприємств (без урахування пені, штрафних і фінансових санкцій) перед підприємствами електроенергетичної галузі за спожиту електричну енергію, що не погашена на дату укладення договору про організацію взаєморозрахунків.

Надавач: Міненерговугілля.

Отримувач(і): Державні вугледобувні підприємства та вугледобувні господарські товариства, 100% акцій яких належать державі (державні вугледобувні підприємства).

Ризики для конкуренції: Після 02.08.2017, надання нової державної допомоги без попереднього отримання рішення АМКУ про її допустимість для конкуренції заборонено Законом. Така допомога є незаконною. Незаконна державна допомога підлягає поверненню (підприємствами – отримувачами) у повному обсязі.

Наданню державної допомоги має передувати звернення щодо такої допомоги до Антимонопольного комітету України. Повідомленню до АМКУ підлягають також зміни умов надання державної допомоги.

При цьому, АМКУ має здійснити оцінку допустимості такої допомоги для конкуренції.

Рекомендовані публікації

Додати коментар