ADS_State_Aid. Списання податкових штрафних санкцій та пені для деяких виробників електричної енергії

ADS_State_Aid. Списання податкових штрафних санкцій та пені для деяких виробників електричної енергії

Зміст допомоги: Списання податкових штрафних санкцій та пені для деяких виробників електричної енергії, що здійснюють її постачання державному підприємству «Енергоринок».

Обсяг: Чітко не визначено.

Сягатиме принаймні 1,2 млрд грн.

З них штрафів за порушення строків реєстрації податкових накладних:

  1. ПАТ «Донбасенерго» – 806,8 млн грн;
  2. ПАТ «Центренерго» – 411,7 млн грн;
  3. КП «Теплоенергетик» – 0,4 млн грн.

Крім того, обсяг державної допомоги може бути збільшено на суму штрафу та пені, які мали б бути нараховані за порушення строків сплати (перерахування) ПДВ. За даними ДФС, станом на кінець І кварталу 2018 року за ПАТ «Донбасенерго» обліковується понад 30,3 млн грн податкового боргу перед державним бюджетом; за ПАТ «Центренерго» – понад 114,2 млн грн.

Статус:

Постановою КМУ від 06 червня 2018 р. № 449 затверджено:

  1. Перелік виробників електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» та станом на 1 січня 2016 р. мали податковий борг з податку на додану вартість, в тому числі розстрочений та/або відстрочений.
  2. Перелік податкових накладних, складених такими виробниками електричної енергії з 1 липня 2015 р. та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до пункту 62 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, до підприємств, включених до переліку, затвердженого Постановою КМУ № 449, не будуть застосовуватися штрафи, передбачені статтею 120-1, статтею 126 Податкового кодексу України, а також не буде нараховано пеню, встановлену підпунктом 129.1.3 пункту 129.1 статті 129 Податкового кодексу України (в частині ПДВ).

Надавач: Кабінет Міністрів України.

Отримувач(і): 1. ПАТ «Донбасенерго»;

  1. ПАТ «Центренерго»;
  2. КП «Теплоенергетик».

Ризики для конкуренції:

Після 02.08.2017, надання нової державної допомоги без попереднього отримання рішення АМКУ про її допустимість для конкуренції заборонено Законом. Така допомога є незаконною. Незаконна державна допомога підлягає поверненню (підприємствами – отримувачами) у повному обсязі.

За даними Антимонопольного комітету України, протягом 2013 – 2015 років ДП «Енергоринок» здійснювало купівлю електричної енергії у 167 суб’єктів господарювання. Постановою КМУ від 06 червня 2018 р. № 449 трьом з них надано пільги.

Надання державної допомоги, яка надає невиправдані переваги для здійснення господарської діяльності одним учасникам ринку порівняно з іншими, спотворює конкуренцію та послаблює позицію конкурентів.

Рекомендовані публікації

Додати коментар