ADSтендер. Банківська гарантія повинна містити певні суттєві умови

ADSтендер. Банківська гарантія повинна містити певні суттєві умови

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Будівельна Корпорація «Інтерсіті», яке повідомляло, що Замовник – Служба автомобільних доріг у Чернігівській області, порушив порядок проведення процедури закупівлі послуги з експлуатаційного утримання ліній штучного освітлення на автомобільних дорогах державного значення загального користування в Чернігівській області.

Очікувана вартість – 8 622 000,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо відхилення його тендерної пропозиції.

Підставою відхилення тендерної пропозиції Скаржника була відсутність документу, який підтверджує повноваження посадової особи або представника (якщо такий призначений) учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції.

Скаржник повідомив, що він у складі тендерної пропозиції надав документ, що підтверджує повноваження посадової особи учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції, як визначено в пункті 1 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації.

Замовник у своїх поясненнях зазначив, що в документах, наданих Скаржником, не вказано, що директор Малінін Є.В. має право підписувати тендерну документацію.

Також Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про допущення до аукціону тендерної пропозиції ТОВ «Промінвестбуд Славутич», зокрема, виходячи з того, що банківська гарантія надана у некоректному форматі та не відкривається.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 1728-р/пк-пз від 26.02.2018)

  1. Згідно з пунктом 1 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації тендерна пропозиція, яка подається учасником процедури закупівлі повинна складатись, зокрема, з документів, що підтверджують повноваження посадової особи або представника (якщо такий призначений) учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції.

Повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі підтверджуються одним з наступних документів: випискою з протоколу засновників, наказом про призначення, довіреністю, дорученням або іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів.

Так, у складі тендерної пропозиції Скаржника містяться:

– довідка, якою повідомляється, що директору Малініну Є.В. надано право на укладання договору про закупівлю;

– протокол загальних зборів учасників про призначення Малініна Є.В. на посаду директора;

– наказ про призначення на посаду директора Малініна Є.В.;

– Статут, згідно з яким директор без довіреності представляє товариство в усіх державних, громадських, приватних та інших організаціях, органах і установах як на території України та і за її межами, укладає будь-які господарські договори відповідно до статуту товариства, здійснює інші дії, передбачені статутом та законодавством України, спрямовані на досягнення мети товариства в межах його компетенції.

Враховуючи вищенаведене, Скаржник не порушив умови тендерної документації, тому його тендерна пропозиція була неправомірно відхилена.

  1. Згідно з пунктом 1 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації тендерна пропозиція, яка подається учасником процедури закупівлі повинна складатись, зокрема, з документа, що підтверджує надання учасником забезпечення тендерної пропозиції (якщо таке забезпечення передбачено оголошенням про проведення процедури закупівлі).

Згідно з пунктом 2 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації учасник одночасно з поданням тендерної пропозиції надає забезпечення тендерної пропозиції у наступних формах: банківської гарантії або страхової гарантії, або гарантії фінансових установ.

Замовник вимагає надання забезпечення тендерної пропозиції у розмірі 0,5 % від очікуваної вартості закупівлі, що становить – 43 110,00 грн.

Гарантія повинна містити таку суттєву умову, як термін сплати грошових коштів протягом 5 робочих днів з моменту отримання письмової вимоги.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Промінвестбуд Славутич» міститься, зокрема, банківська гарантія, видана ПАТ «МЕГАБАНК», яка доступна до перегляду.

Проте, у банківській гарантії не вказаний термін сплати грошових коштів протягом 5 робочих днів з моменту отримання письмової вимоги, що у свою чергу не відповідає умовам тендерної документації.

Таким чином, тендерна пропозиція ТОВ «Промінвестбуд Славутич» не відповідала умовам тендерної документації в цій частині та мала бути відхилена Замовником.

У зв’язку з цим, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника та рішення про допущення тендерної пропозиції ТОВ «Промінвестбуд Славутич» до аукціону.

Слід зазначити, що 02.03.2018 Замовник визнав торги такими, що не відбулися, у зв’язку зі скороченням видатків на здійснення закупівлі послуг.

Рекомендовані публікації

Додати коментар