ADSтендер. Через відсутність в переможця документів, що підтверджують право власності Замовнику довелось відмінити торги

ADSтендер. Через відсутність в переможця документів, що підтверджують право власності Замовнику довелось відмінити торги

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Паливторг», яке повідомляло, що Замовник – квартирно-експлуатаційний відділ м. Полтава, порушив порядок проведення процедури закупівлі вугілля кам’яного марки ДГ (13-100), марки ДГ М (13-25), марки ДГ К (50-100).

Очікувана вартість – 3 800 000,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо визначення переможця процедури закупівлі.

Скаржник повідомив, що на виконання вимоги тендерної документації учасник-переможець ПОКВКП «Полтавапаливо» надав копії витягів з реєстру речових прав на нерухоме майно, в яких власником земельних ділянок вказано територіальну громаду м. Полтава, а правокористувачем – ПОКВКП «Полтавапаливо». Оскільки учасник-переможець не є власником земельних ділянок, то повинен був надати у складі тендерної пропозиції копію дійсного договору оренди чи договору зберігання з власником цих ділянок.

Крім того, Скаржник зауважив, що зазначене суперечить поданій у довільній формі довідці про наявність матеріально-технічної бази, в якій ПОКВКП «Полтавапаливо» зазначає про наявність власного майданчику з твердим покриттям.

Замовник у своїх поясненнях повідомив, що ПОКВКП «Полтавапаливо» діє на підставі статуту. Положеннями статуту визначено, що майно підприємства є спільною (комунальною) власністю територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області і закріплюється за ними на праві господарського відання. Здійснюючи право господарського відання, підприємство володіє, користується та розпоряджається зазначеним майном на свій розсуд, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та цьому статуту.

Отже, на підставі вищевикладеного, ПОКВКП «Полтавапаливо» на законних йому наданих статутом прав та у відповідності чинному законодавству України в складі поданої тендерної пропозиції надало витяги з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень.

Замовник зауважив, що за умов вказаних підстав ПОКВКП «Полтавапаливо» виступає в інтересах спільної (комунальної) власності територіальних громад сіл, селищ і міст Полтавської області та перелічені паливні склади закріплені за ним на праві господарського відання визначеним, як правокористувачем з подальшим видом речового права, як права на постійне користування земельних ділянок та на час провадження своєї діяльності є власністю підприємства в межах наданих повноважень йому статутом.

Таким чином, за твердженням Замовника, учасник-переможець підтвердив право користування паливними складами та ділянками для зберігання вугілля, так як того вимагав Замовник.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 8925-р/пк-пз від 30.08.2018)

Додатком 1 тендерної документації вимагається, зокрема, документ(и), що підтверджує наявність в учасника складу (території) для зберігання вугілля (копії документів, що підтверджують право власності або копія дійсного договору оренди чи договору зберігання).

Згідно з довідкою ПОКВКП «Полтавапаливо» зазначило про наявність власного майданчика з твердим покриттям. ПОКВКП «Полтавапаливо» також надано витяги з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень на земельні ділянки, в яких зазначено: «Власник: Територіальна громада міста Полтава в особі Полтавської обласної ради, правокористувач: Полтавське обласне комунальне виробничо-комерційне підприємство «Полтавапаливо».

Тендерна пропозиція ПОКВКП «Полтавапаливо» не містить статуту.

На засіданні Колегії представник Замовника повідомив, що зазначені ділянки знаходяться у ПОКВКП «Полтавапаливо» на праві відання.

Отже, ПОКВКП «Полтавапаливо» не надано документів, що підтверджують право власності або копії дійсного договору оренди чи договору зберігання. Враховуючи наведене, тендерна пропозиція ПОКВКП «Полтавапаливо» не відповідала умовам тендерної документації в цій частині та мала бути відхилена Замовником.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника відмінити процедуру закупівлі.

Слід повідомити, що Замовником 10.09.2018 було відмінено процедуру закупівлі на підставі ч.1 ст.31 ЗУ «Про публічні закупівлі» у зв’язку з неможливістю усунути порушення, що виникли через виявлені порушення законодавства.

Рекомендовані публікації

Додати коментар