ADSтендер. Діаметр голки став підставою для скасування рішення про визначення Переможця

ADSтендер. Діаметр голки став підставою для скасування рішення про визначення Переможця

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «РАД ФАРМ», яке повідомляло, що Замовник – комунальне підприємство «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ЦЕНТР КАРДІОЛОГІЇ ТА КАРДІОХІРУРГІЇ» Дніпропетровської обласної ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі медичних матеріалів (шприців) у кількості 179 000 шт.

Очікувана вартість – 286 565,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника про визначення ФОП Мушинського В.В. Переможцем процедури закупівлі, обґрунтовуючи це наступним.

Скаржник повідомив, що умовами тендерної документації передбачено постачання, зокрема, шприца ін’єкційного стерильного одноразового застосування 1 мл зі з’ємною голкою діаметром 0,4 х 13 мл (типу BD).

За твердженням Скаржника, ФОП Мушинський В.В. не дотримався вказаної умови, та надав продукцію з іншим розміром голки. Запропонована Переможцем продукція – шприц ін’єкційний стерильний одноразового застосування 1 мл зі з’ємною голкою діаметр 0,45 х 13 мл, не відповідає умовам тендерної документації.

Замовник у своїх поясненнях зазначив, що в тендерній документації вказані наступні вимоги: «шприц ін’єкційний стерильний одноразового застосування 1 мл зі з’ємною голкою діаметром 0,4 х 13 мл (типу BD)». Замовником встановлені конкретні вимоги до розміру голки – 0,4 х 13. Також Замовник наголосив на тому, що в показнику – діаметр голки 0,4 для нього має принципове значення відповідність одного знаку після коми, тому в тендерній документації і вказано 0,4, а не 0,40. Наступні цифри (другі, треті, четверті та ін), за твердженням Замовника, є допустимими.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 4616-р/пк-пз від 16.04.2019)

Відповідно до розділу 3 тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозицій документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим Замовником. Учасник надає заповнену форму специфікації, де у рядку графи «Найменування предмета закупівлі» спочатку зазначається найменування товару з цієї специфікації Замовника, а потім вказує назву товару, що пропонується учасником, у тому вигляді, як він буде зазначатися у специфікації до майбутнього договору про закупівлю та у видаткових накладних учасника у разі обрання його Переможцем торгів. Виробник товару також заповнюється учасником у суворій відповідності з можливими майбутніми видатковими накладними.

Відповідно до технічної специфікації, Замовником закуповується, зокрема, шприц ін’єкційний стерильний одноразового застосування 1 мл зі з’ємною голкою діаметром 0,4 х 13 мл (типу BD).

Тендерна пропозиція, що не відповідає вимогам, викладеним у цьому пункті, буде відхилена як невідповідна.

У складі тендерної пропозиції Переможця міститься тендерна пропозиція, відповідно до якої, зокрема, за позицією 5 пропонується до постачання шприц ін’єкційний стерильний одноразового застосування 1 мл зі з’ємною голкою діаметром 0,45 х 13 мл, що не відповідає умовам тендерної документації.

Також, у складі тендерної пропозиції Переможця міститься специфікація на закупівлю, відповідно до якої за позицією 5 пропонується до постачання шприц ін’єкційний стерильний одноразового застосування 1 мл зі з’ємною голкою діаметром 0,45 х 13 мл, що відповідно не відповідає умовам тендерної документації.

Таким чином, Колегія АМКУ зобов’язала Замовника скасувати рішення про визначення ФОП Мушинського В.В. Переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар