ADSтендер. Документація не містила окремих вимог щодо форми та змісту договору

ADSтендер. Документація не містила окремих вимог щодо форми та змісту договору

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Благогаз збут», яке повідомляло, що Замовник – Немовицька сільська рада Сарненського району Рівненської області, порушив порядок проведення процедури закупівлі природного газу.

Очікувана вартість – 1 372 617,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника про визначення ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» переможцем процедури закупівлі.

Скаржник повідомив, що відповідно до умов тендерної документації, учасники повинні були надати чинний договір з акціонерним товариством «УКРТРАНСГАЗ» на зберігання (закачування, зберігання, відбір) природного газу.

Скаржник зауважив, що на виконання цих вимог ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» було надано у складі тендерної пропозиції договір зберігання (закачування, відбору) природного газу.

На думку Скаржника, зазначений правочин не відповідає вимогам Замовника, оскільки відрізняється за предметом договору і його істотними умовами. Предмет договору на зберігання (закачування, зберігання, відбір) природного газу наступний: виконавець зобов’язується зберігати в підземному сховищі газу природний газ, у тому числі страховий запас газу. Предмет договору зберігання (закачування, відбору) природного газу – Оператор надає Замовнику послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу шляхом надання йому доступу до потужності газосховища.

Скаржник стверджував, що Замовник у тендерній документації чітко визначив який саме повинен бути договір і вказав назву, а саме: договір на зберігання (закачування, зберігання, відбір) природного газу.

Замовник у своїх поясненнях вказав, що відповідно до розділу IV Кодексу газосховищ «Оператор газосховища надає послуги зберігання (закачування, відбору) природного газу на підставі договору зберігання (закачування, відбору) природного газу, укладеного між оператором та замовником, та на умовах, визначених цим Кодексом. Типова форма договору зберігання (закачування, відбору) природного газу затверджується регулятором та публікується на веб-сайті оператора газосховища». Згідно з постановою Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про затвердження Типового договору зберігання (закачування, відбору) природного газу» від 30.09.2015 № 2499 вказана чітка форма договору зберігання (закачування, відбору) природного газу, який був завантажений учасником-переможцем у своїй тендерній пропозиції.

Замовник повідомив, що у свою чергу ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» надало всі необхідні документи, які були завантаженні на електронний майданчик і відповідають всім вимогам тендерної документації.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 2089-р/пк-пз від 26.02.2019)

Відповідно до тендерної документації тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення Замовником), та завантаження файлів, зокрема, з договором на зберігання (закачування, зберігання, відбір) природного газу.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» міститься договір зберігання (закачування, відбору) природного газу, укладений між переможцем та АТ «УКРТРАНСГАЗ», предметом якого є надання послуг зі зберігання (закачування, відбору) природного газу.

Тендерна документація не містить окремих вимог щодо форми та змісту договору на зберігання (закачування, зберігання, відбір) природного газу.

Враховуючи викладене, ТОВ «УКР ГАЗ РЕСУРС» не порушило умов тендерної документації в цій частині, у зв’язку з чим Колегія АМКУ відмовила ТОВ «Благогаз збут» у задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар