ADSтендер. Документація «під одного виробника»

ADSтендер. Документація «під одного виробника»

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Проектно-Технічний Центр», яке повідомляло, що Замовник – Державне підприємство обслуговування повітряного руху України, порушив порядок проведення процедури закупівлі випробувальних та вимірювальних пристроїв і апаратів.

Очікувана вартість – 5 000 000,00 грн.

Скаржник повідомив про порушення Замовником порядку проведення вказаної процедури закупівлі та просив, зокрема, зобов’язати Замовника внести зміни до документації.

Зокрема, Скаржник зазначив, що визначена Замовником сукупність умов документації суттєво звужує коло потенційних учасників, тому що допускаються до участі в закупівлі лише ті пропозиції, які містять обладнання однієї моделі від одного виробника, а саме – MobileTrace виробництва компанії Rapiscan Systems Inc.

Замовник же у своїх поясненнях вказав, що не погоджується з твердженнями, викладеними у скарзі, оскільки він скористався своїм правом, наданим йому статтею 137 Закону України «Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації», а саме – «в інтересах безпеки авіації» може закуповувати в єдиного виконавця (виробника) технічні засоби забезпечення безпеки з урахуванням обладнання, яке вже експлуатується».

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 16784-р/пк-пз від 15.11.2019)

Відповідно до пункту 3.6 розділу 3 тендерної документації учасники повинні надати у складі пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установленим Замовником відповідно до технічного завдання (додаток 3 Документації).

Так, Замовником зазначаються вимоги до предмета закупівлі згідно з частиною другою статті 22 Закону.

У разі, якщо інформація про необхідні технічні характеристики предмета закупівлі, зазначена в технічному завданні (додаток 3 Документації), містить посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, мається на увазі «або еквівалент».

Колегія АМКУ зазначає, що Замовник не надав інформації та документів на підтвердження наявності щонайменше двох виробників, продукція яких відповідає умовам документації.

Тобто, виконати умови документації зможуть лише ті суб’єкти господарювання, які запропонують продукцію конкретного виробника, що є дискримінацією по відношенню до інших суб’єктів господарювання, у тому числі, Скаржника.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника внести зміни до тендерної документації.

Рекомендовані публікації

Додати коментар