ADSтендер. Документи, завантажені після кінцевого строку подання тендерних пропозицій, не повинні братись до уваги Замовником

ADSтендер. Документи, завантажені після кінцевого строку подання тендерних пропозицій, не повинні братись до уваги Замовником

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Айді Трейд», яке повідомляло, що Замовник – Державний центр кіберзахисту та протидії кіберзагрозам Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, порушив порядок проведення процедури закупівлі програмного модулю збору, оцінки та аналізу даних спеціального програмного забезпечення спеціального захищеного програмно-апаратного комплексу моніторингу, оцінки стану захищеності та прогнозування загроз у сфері захисту інформації.

Очікувана вартість – 745 000,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «Новелл Консалтинг» переможцем процедури закупівлі.

За інформацією Скаржника, ТОВ «Новелл Консалтинг» подало документ «Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір» 10.10.2017 о 20:22 (кінцевий строк подання тендерних пропозицій 09.10.2017 о 17:00), тобто після закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Скаржник зазначив, що він звертався до Замовника з офіційним листом, в якому просив надати роз’яснення щодо рішення, зафіксованого в протоколі засідання тендерного комітету про подовження розгляду тендерної пропозиції ТОВ «Новелл Консалтинг» та просив розглянути питання щодо подання цим учасником тендерної пропозиції, яка не відповідає вимогам тендерної документації. На зазначений лист Скаржник отримав лист-відповідь від Голови тендерного комітету Замовника, в якому Замовник наголошував на тому факті, що ТОВ «Новелл Консалтинг» всупереч кваліфікаційним критеріям (технічним вимогам) не надало на етапі подання тендерних пропозицій копію свідоцтва про реєстрацію авторського права, а лише зазначило в поданій пропозиції про його існування.

Скаржник також повідомив, що у вказаному вище листі Замовника було зазначено, що Замовник отримав лист від ТОВ «Новелл Консалтинг» з поясненнями щодо поданої тендерної пропозиції, в якому ТОВ «Новелл Консалтинг» просило вважати зазначену ситуацію формальною помилкою. Замовником було направлене звернення до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та відповідно було повідомлено, що остаточне рішення про визначення переможця цієї процедури закупівлі буде прийматись із врахуванням відповіді Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Однак, за інформацією Скаржника, всупереч вищезазначеному, Замовником, був опублікований протокол, в якому зазначалось, що станом на 07.11.2017 відповіді на лист щодо надання роз’яснень від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Замовником не отримано.

На думку Скаржника, поданий ТОВ «Новелл Консалтинг» 10.10.2017 о 20.22 документ «Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір» не може враховуватись Замовником при розгляді тендерної пропозиції ТОВ «Новелл Консалтинг».

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 8435-р/пк-пз від 30.11.2017):

Відповідно до пункту 6 розділу III тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установленим Замовником, згідно з додатком 2 тендерної документації; Замовником зазначаються вимоги до предмета закупівлі згідно з частиною другою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі».

Додаток 2 тендерної документації містить технічні вимоги до предмета закупівлі, відповідно до яких, учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати копію документу, який підтверджує право учасника на передачу (відчуження) майнових прав суб’єктів авторського права у відповідності до статті 31 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу, кінцевим строком подання тендерних пропозицій було 09.10.2017.

10.10.2017 ТОВ «Новелл Консалтинг» було завантажено файл «авторське свідоцтво. PDF».

Зазначений файл завантажений після кінцевого строку подання тендерних пропозицій, у зв’язку з чим відсутні підстави для його розгляду.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Новелл Консалтинг» (завантаженої до кінцевого строку подання тендерних пропозицій) відсутня копія документу, який підтверджує право учасника на передачу (відчуження) майнових прав суб’єктів авторського права у відповідності до статті 31 Закону України «Про авторське право і суміжні права», що не відповідає умовам тендерної документації.

Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про визначення переможцем ТОВ «Новелл Консалтинг».

Рекомендовані публікації

Додати коментар