ADSтендер. Довідка переможця не відповідала умовам тендерної документації

ADSтендер. Довідка переможця не відповідала умовам тендерної документації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ТД «Коростенський завод теплохімічного обладнання», яке повідомляло, що Замовник – Вишгородське районне комунальне підприємство «Вишгородтепломережа», порушило порядок проведення процедури закупівлі радіаторів і котлів для систем центрального опалення та їх деталей (водогрійні твердопаливні котли) – 32 одиниці.

Очікувана вартість – 3 139 280,00 грн.

Скаржник просив, зокрема, зобов’язати Замовника скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції та рішення про визначення переможця процедури закупівлі.

Скаржник, окрім іншого, повідомив, що у складі тендерної пропозиції переможця ТОВ «Волинь-Кальвіс» міститься довідка від 20.11.2017 про наявність сервісного центру, разом з тим ця довідка не містить наступної інформації: площі, наявності автотранспорту, працівників відповідної кваліфікації, необхідних інструментів та комплектів запасних частин, що не відповідає умовам тендерної документації.

На засіданні Колегії АМКУ представник Замовника погодився із зазначеною невідповідністю ТОВ «Волинь-Кальвіс».

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 113-р/пк-пз від 05.01.2018)

Згідно з пунктом 1 розділу III тендерної документації тендерна пропозицій подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями у яких зазначається інформація про ціну та завантаження файлів, зокрема, з довідкою, складеною у довільній формі, яка містить інформацію про наявність власного сервісного центру учасника на території Київської, Чернігівської або Житомирської області по сервісному обслуговуванню водогрійних твердопаливних котлів із зазначенням: адреси, площі, наявності автотранспорту, працівників відповідної кваліфікації, необхідних інструментів та комплектів запасних частин (у разі використання орендованого приміщення та автотранспорту – надати копії відповідних договорів оренди). У разі відсутності власного сервісного центру – надати копію договору з сервісним центром, розташованим на території Київської, Чернігівської або Житомирської області про обслуговування котлів, що поставлятимуться учасником та довідку із зазначенням: адреси вказаного сервісного центру, його площі, наявності автотранспорту, працівників відповідної кваліфікації, необхідних інструментів та комплектів запасних частин.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Волинь-Кальвіс» міститься довідка від 20.11.2017 про наявність сервісного центру в якій зазначено, що ТОВ «Волинь-Кальвіс» має заключний договір сервісного обслуговування котлів ТМ «Кальвіс» з ТОВ «Екотепломонтаж», яке знаходиться в м. Києві.

Разом з тим, зазначена довідка не містить інформації щодо площі, наявності автотранспорту, працівників відповідної кваліфікації, необхідних інструментів та комплектів запасних частин, що не відповідає умовам тендерної документації.

Отже, тендерна пропозиція ТОВ «Волинь-Кальвіс» не відповідала умовам тендерної документації в цій частині та мала бути відхилена Замовником з наведеної вище підстави.

Щодо відхилення тендерної пропозиції Скаржника, то Колегія АМКУ встановила, що Замовник відхилив тендерну пропозицію правомірно.

Застосувавши дискримінаційний підхід, а саме – відхиливши тендерну пропозицію Скаржника та не відхиливши тендерну пропозицію ТОВ «Волинь-Кальвіс», яка не відповідала умовам тендерної документації, Замовник порушив принцип здійснення закупівель, який визначений статтею 3 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, недискримінація учасників.

Враховуючи наведене, Колегія АМКУ зобов’язала Замовника відмінити процедуру закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар