ADSтендер. Доводів Скаржника не вистачило для відміни торгів

ADSтендер. Доводів Скаржника не вистачило для відміни торгів

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернувся ФОП Коваленко В.Г., який повідомляв, що Замовник – Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової, порушив порядок проведення процедури закупівлі салонних та кабінетних роялів (6 шт.).

Очікувана вартість – 4 230 000,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника про визначення ПП «Музична Лавка» переможцем Процедури закупівлі та просив, зокрема, відмінити торги.

  1. Скаржник повідомив, що однією з вимог Замовника є гарантія на товар, яка повинна складати 7 років з дати поставки, зауваживши, що це суттєвий строк і не кожний виробник може запропонувати таку гарантію. В середньому гарантія на музичні інструменти такого класу складає 3-5 років. Скаржник зазначив, що ПП «МУЗИЧНА ЛАВКА» надало гарантію на 10 років, але не надало жодного підтверджуючого документу цього. У відкритих джерелах Скаржник також не знайшов підтвердження наданої інформації.

Проте, Замовник зазначив, що у відкритих, офіційних джерелах ця інформація присутня.

  1. Також Скаржник вказав, що ще одним фактом є дата з якою підкріплена довідка з податкової інспекції про відсутність заборгованості по сплаті податків і зборів в Україні – дата формування довідки раніше, ніж подана ПП «МУЗИЧНА ЛАВКА» тендерна пропозиція.

Замовник зауважив, що відповідно до вимог додатку 1 тендерної документації переможець торгів на виконання вимоги статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» повинен надати оригінал або нотаріально завірену копію довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів), видану відповідним органом Державної фіскальної служби, що діє станом на дату подання документа. ПП «МУЗИЧНА ЛИВКА» виконало зазначену вимогу.

  1. Скаржник повідомив, що у переможця торгів при вивченні документації виявлені грубі порушення, а саме – написана довідка про представництво фортепіанної компанії «Kawai» без документального підтвердження від фабрики виробника. А це, на думку Скаржника, є грубою помилкою.

Замовник зазначив, що лист виробника не є єдиною формою підтвердження. ПП «МУЗИЧНА ЛАВКА» у складі тендерної пропозиції надало сертифікат про представництво, перевірку дійсності якого можна зробити з відкритих, офіційних джерел, зокрема, на сайті виробника.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 13329-р/пк-пз від 29.12.2018)

  1. У додатку 2 тендерної документації наведені технічні та якісні характеристики салонного роялю та кабінетного роялю, зокрема, гарантія – не менше 7 років з дати поставки. Для підтвердження відповідності технічним вимогам учасники надають у складі своєї тендерної пропозиції таблицю відповідності технічним вимогам, складену та заповнену з урахуванням запропонованого товару, за наведеною у додатку 2 тендерної документації формою.

У складі тендерної пропозиції ПП «МУЗИЧНА ЛАВКА» міститься документ з назвою «Порівняльна характеристика запропонованого товару та товару, що визначений у технічних характеристиках замовника», відповідно до якого гарантія на запропонований товар складає 10 років.

Враховуючи наведене, тендерна документація передбачає необхідність підтвердження наведеної вище вимоги шляхом надання таблиці.

  1. Відповідно до розділу 3 тендерної документації переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати Замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини 1 статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

Згідно з додатком 1 тендерної документації переможець торгів на виконання вимоги статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» повинен надати таку інформацію, зокрема, оригінал або нотаріально завірену копію довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів) видану відповідним органом Державної фіскальної служби, що діє станом на дату подання документа.

Відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу, ПП «МУЗИЧНА ЛИВКА» 30.11.2018 завантажило до електронної системи закупівель довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи ГУ ДФС в Одеській області від 21.11.2018 № 1021/15- 32-50-08, дійсна до 30.11.2018.

Тендерна документація не містить вимог до дати формування наведеної вище довідки.

  1. Згідно з додатком 2 тендерної документації учасники Процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі:
  • довідка у довільній формі про детальний опис товару, із зазначенням відомостей про товаровиробника та джерело походження товару;
  • учасник повинен підтвердити можливість поставки запропонованого ним товару у кількості та в терміни визначені тендерною документацією й пропозицією учасника. На підтвердження учасник повинен надати оригінал або копію листа виробника (представництва, філії виробника – якщо їх відповідні повноваження поширюються на територію України), або представника, дилера, дистриб’ютора, офіційно уповноваженого на це виробником, яким підтверджується можливість поставки учасником товару, який є предметом закупівлі цих торгів, у кількості, та в терміни, визначені тендерною документацією та пропозицією учасника. Лист повинен включати в себе назву учасника, номер оголошення, що оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу, назву предмета закупівлі відповідно до оголошення про проведення процедури закупівлі, а також гарантії щодо терміну гарантійного обслуговування.

У складі тендерної пропозиції ПП «МУЗИЧНА ЛАВКА» містяться наступні документи:

  • сертифікат офіційного представника, відповідно до якого ПП «МУЗИЧНА ЛАВКА» засвідчує, що з 2002 року є єдиним представником компанії-виробника Kawai Musical Instruments на території України та наділене правом реалізовувати у цій якості товари іноземного бренду KAWAI (Японія);
  • гарантійний лист, в якому зазначено наступне: «Ми, Приватне підприємство «Музична Лавка», у якості офіційного представника виробника KAWAI, гарантуємо Одеській національній музичній академії ім. A.B. Нежданової, яка є Замовником відкритих торгів на закупівлю «ДК 021:2015:37310000-4 – Музичні інструменти (CPV) (Салонний рояль – 4 шт., кабінетний рояль – 2 шт.)» № UА-2018-11-09- 002237-с, у разі визначення нас переможцями цієї закупівлі здійснити поставку товару в обсягах, що вказані у технічних вимогах документації та тендерній пропозиції учасника та у строки, визначені в оголошенні. Термін гарантійного обслуговування – 1 рік, загальна гарантія на продукцію KAWAI – 10 років».

Тендерна документація не містить вимог щодо необхідності надання у складі тендерної пропозиції документального підтвердження статусу представника від виробника продукції, що пропонується до постачання.

Враховуючи вищевикладене, Колегія АМКУ відмовила ФОП Коваленко В.Г. у задоволенні його скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар