ADSтендер. Дискваліфікація через паспорт та неуважність

ADSтендер. Дискваліфікація через паспорт та неуважність

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «АПС-КИЇВ», яке повідомляло, що Замовник – гімназія «Києво-Могилянський колегіум» ІІ-ІІІ ступенів Деснянського району міста Києва, порушив порядок проведення процедури закупівлі послуг зі встановлення системи пожежної сигналізації та голосового оповіщення про пожежу з передаванням тривожних сповіщень.

Очікувана вартість – 600 000,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника про визначення ТОВ «ВІКІНГ СТРОЙ» Переможцем процедури закупівлі, обґрунтовуючи це наступним.

  1. Переможцем у складі тендерної пропозиції було подано копію паспорту уповноваженої особи (сторінки 1-5 та місце проживання), при цьому копія 6-ої сторінки паспорту відсутня.

Замовник у своїх поясненнях зазначив, що відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ, 6-а сторінка паспорта призначена для фотокартки, що вклеюється до паспорта при досягненні певного віку громадянина. На день подання тендерної пропозиції фактичний вік уповноваженої особи/директора становив 39 років. Сторінка 6 паспорту не має відомостей, а тому не включена до переліку наданих копій документу.

  1. У складі тендерної пропозиції ТОВ «ВІКІНГ СТРОЙ» подано договірну ціну, зведений кошторисний розрахунок, календарний графік виконання робіт без підпису та печатки сертифікованого інженера-проектувальника. За твердженням Скаржника, у складі тендерної пропозиції відсутня пояснювальна записка до зведеного кошторисного розрахунку, яка визначається з урахуванням витрат на технічний нагляд службою Замовника 2,5%. А також, відсутнє посилання на постачальника у відомості ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку.

Замовник повідомив, що Переможець у складі тендерної пропозиції надав кошторисну документацію підписану і пропечатану Цегельником Р.В., який і є сертифікованим іженером-проектувальником (кваліфікаційний сертифікат поданий у складі тендерної пропозиції). Замовник зазначив, що у складі тендерної пропозиції було надано пояснювальну записку встановленого зразку за ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013, та яка акцептована у програмному комплексі АВК 3.4.0. Структура витрат у пояснювальній записці повністю відповідає структурі витрат зведеного кошторисного розрахунку. За твердженням Замовника, додатком 4 тендерної документації вимагалось надати копії сертифікатів на обладнання, яке буде використовуватись при встановленні системи пожежної сигналізації згідно з переліком обладнання на встановлення системи пожежної сигналізації.

  1. Також у складі тендерної пропозиції Переможця відсутні копії сертифікатів на обладнання, яке буде використовуватись при встановленні системи пожежної сигналізації згідно з переліком обладнання на встановлення системи пожежної сигналізації.

Замовник у своїх поясненнях зауважив, що під час періоду уточнень було узгоджене надання сертифікатів на обладнання після виконання монтажних робіт, що підтверджено гарантійним листом, який є у складі тендерної пропозиції.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 6992-р/пк-пз від 31.05.2019)

  1. Тендерна пропозиція учасника повинна містити, зокрема, документи, що підтверджують повноваження посадової особи або представника учасника процедури закупівлі щодо підпису документів тендерної пропозиції. Повноваження щодо підпису документів тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та/або договору за результатами проведення процедури закупівлі підтверджується копією протоколу (або копією виписки з протоколу) засновників та копією наказу про призначення, або довіреністю, що підтверджує повноваження посадової (посадових) особи (осіб) учасника на підписання документів тендерної пропозиції та/або договору. Також, учасником надається завірена копія сторінок паспорту уповноваженої (уповноважених) особи (осіб), на підписання документів пропозиції (а саме – сторінки 1-6 та місце проживання) або копія іншого документу, передбаченого статтею 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VI.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «ВІКІНГ СТРОЙ» містяться: довідка, відповідно до якої Переможець повідомляє, що особою, уповноваженою на підписання документів тендерної пропозиції та договору є директор Цегельник Р.В.; окремі сторінки паспорту Цегельника Р.В., а саме – сторінки 1-4, 16.

Отже, у складі тендерної пропозиції Переможця відсутня 6-а сторінка паспорту уповноваженої особи, на підписання документів тендерної пропозиції, що не відповідає умовам тендерної документації.

  1. Додаток 4 тендерної документації містить інформацію про необхідні технічні, якісні, кількісні та інші вимоги до предмета закупівлі. Відповідно до зазначеного додатку, після виїзду та обстеження об’єкту і ознайомлення з наявним робочим проектом слід надати кошторисну документацію (пропечатану та підписану учасником і підписом та печаткою сертифікованого інженера-проектувальника) у складі: договірної ціни; зведеного кошторисного розрахунку вартості ремонту з пояснювальною запискою (визначається з урахуванням витрат на технічний нагляд службою Замовника 2,5%); локальних кошторисів; відомості ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку з обґрунтуванням та посиланням на постачальника; дефектного акту; календарного графіку виконання робіт.

У складі тендерної пропозиції Переможця міститься кошторисна документація у складі, зокрема: договірної ціни, підписаної директором Цегельником Р.В. та з відбитком печатки ТОВ «Вікінг Строй»; зведеного кошторисного розрахунку вартості ремонту, підписаного директором Цегельником Р.В. та з відбитком печатки ТОВ «Вікінг Строй»; відомість ресурсів, яка не містить посилання на постачальника, що не відповідає умовам тендерної документації; календарного графіку виконання робіт, підписаного директором Цегельником Р.В. та з відбитком печатки ТОВ «Вікінг Строй».

Також у складі тендерної пропозиції міститься кваліфікаційний сертифікат інженера-проектувальника Цегельника Р.В.

Разом з тим, надана Переможцем відомість ресурсів не містить посилання на постачальника, що не відповідає умовам тендерної документації.

  1. Відповідно до додатку 4 тендерної документації передбачено необхідність надання копії сертифікатів на обладнання, яке буде використовуватись при встановленні системи пожежної сигналізації згідно з переліком обладнання на встановлення системи пожежної сигналізації (обов’язкове завірення виробником або постачальником).

У складі тендерної пропозиції Переможця міститься гарантійний лист, відповідно до якого ТОВ «Вікінг Строй» гарантує надання всіх передбачених законодавством сертифікатів на змонтоване обладнання після виконання робіт, у разі визначення компанії Переможцем.

Проте, у складі тендерної пропозиції ТОВ «Вікінг Строй» відсутні копії сертифікатів на обладнання, яке буде використовуватись при встановленні системи пожежної сигналізації згідно з переліком обладнання на встановлення системи пожежної сигналізації, що не відповідає умовам тендерної документації.

Отже, враховуючи інформацію, надану Скаржником, тендерна пропозиція Переможця не відповідала умовам тендерної документації та мала бути відхилена Замовником на підставі вимог статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі».

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «Вікінг Строй» Переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар