ADSтендер. Інформаційна довідка не відповідала вимогам тендерної документації

ADSтендер. Інформаційна довідка не відповідала вимогам тендерної документації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Чілдрен-Продукт», яке повідомляло, що Замовник – Управління освіти і науки Броварської міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі мороженої риби у кількості 70000 кг.

Очікувана вартість – 5 279 112,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції.

Однією з підстав для відхилення тендерної пропозиції Скаржника стало те, що довідка про те, що учасник не визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього не відкрито ліквідаційної процедури, надана у довільній формі.

Скаржник повідомив, що на виконання зазначеної вимоги тендерної документації він у складі тендерної пропозиції надав власну інформаційну довідку про те, що учасник не визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього не відкрито ліквідаційної процедури.

Довідкою наданою Скаржником підтверджено, що ПП «Чілдрен-Продукт» не визнано у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього не відкрито ліквідаційної процедури.

Також Скаржник зазначив, що оскільки інформація про визнання особи у встановленому законом порядку банкрутом та про відкриття відносно нього ліквідаційної процедури в єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, та
документи, що не передбачені законодавством для учасників – юридичних, фізичних осіб, у тому числі фізичних осіб-підприємців, не подаються ними у складі тендерної пропозиції, вимога про надання довідки, що видана уповноваженим органом, про те, що учасник не визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього не відкрито ліквідаційної процедури, є безпідставною, та її відсутність у складі тендерної пропозиції не може бути підставою для відхилення тендерної пропозиції учасника.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 1277-р/пк-пз від 13.02.2018)

Додаток 2 тендерної документації містить перелік документів для підтвердження відповідності учасника вимогам, визначеним у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», які подаються у складі тендерної пропозиції, зокрема, інформаційна довідка, видана уповноваженим органом, про те, що учасник не визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього не відкрито ліквідаційної процедури.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься довідка, складена Скаржником, згідно з якою ПП «Чілдрен-Продукт» не визнано в установленому законом порядку банкрутом та відносно нього не відкрито ліквідаційну процедуру.

Отже, у складі тендерної пропозиції Скаржника відсутня інформаційна довідка, видана уповноваженим органом, про те, що учасник не визнаний у встановленому законом порядку банкрутом та відносно нього не відкрито ліквідаційної процедури.

Таким чином, тендерна пропозиція Скаржника не відповідала умовам тендерної документації в цій частині та була правомірно відхилена з наведеної вище підстави.

Тому, Орган оскарження відмовив ПП «Чілдрен-Продукт» у задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар