ADSтендер. Колегія АМКУ визнала дискримінаційною умову щодо обсягу поставки товару

ADSтендер. Колегія АМКУ визнала дискримінаційною умову щодо обсягу поставки товару

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ТАЛЄН-2001», яке повідомляло, що Замовник – Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі риби, рибного філе та інше м’ясо риби мороженої.

Очікувана вартість – 3 607 291,82 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника внести зміни до тендерної документації.

Скаржник повідомив, що відповідно до тендерної документації учасник повинен подати у складі тендерної пропозиції оригінал(-и) позитивного відгуку(-ів) щодо постачання аналогічного товару в обсязі, не менше 50% від очікуваної вартості закупівлі, а також копію(-ії) договору(-ів) постачання цього товару за вищевказаним(-и) відгуком(-ами), завірену учасником, (фактичне виконання договору(-ів) обов’язково вказати у відгуці(-ках).

Як вважав Скаржник, Замовник жодним чином не обґрунтував необхідність встановлення такого критерію, як постачання аналогічного товару в обсязі, не менше 50% від очікуваної вартості закупівлі.

Скаржник зауважив, що він не має досвіду поставок мороженої риби на 1,8 млн. грн, однак має тривалий та успішний досвід поставок мороженої риби та інших продуктів харчування в менших обсягах, які дозволяють з впевненістю гарантувати поставки предмету закупівлі.

Замовник у своїх поясненнях повідомив, що звернень від учасників торгів щодо необхідності обґрунтувати будь-які кваліфікаційні критерії, встановлені тендерною документацією, в тому числі, надання позитивного відгуку(-ів) щодо постачання аналогічного товару в обсязі, не менше 50% від очікуваної вартості закупівлі, на адресу Замовника не надходило. Замовник звернув увагу, що не встановив обмеження щодо виконання поставок одним, двома чи будь-якою мінімально необхідною кількістю договорів, періодом постачання (місяць, рік, два чи більше), а також відповідними галузями замовників (бюджетна чи приватна структури).

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 5763-р/пк-пз від 14.06.2018)

Згідно з пунктом 5 розділу 3 тендерної документації учасник подає як частину своєї пропозиції документи, що підтверджують його кваліфікацію, а саме – оригінал(-и) позитивного відгуку (-ів) щодо постачання аналогічного товару в обсязі, не менше 50% від очікуваної вартості закупівлі, а також копію (-ії) договору (-ів) постачання цього товару за вищевказаним(-и) відгуком(-ами), завірену учасником, (фактичне виконання договору (-ів) обов’язково вказати у відгуці (-ках). Аналогічним вважається будь-який товар, визначений за показниками п’ятої восьмої цифри ЄЗС ДК 021:2015 – 15220000-6-Риба, рибне філе та інше м’ясо риби морожені.

Замовник не обґрунтував необхідності встановлення в тендерній документації вищевказаної умови саме в наведеній вище редакції.

За таких умов, взяти участь у процедурі закупівлі зможуть лише суб’єкти господарювання, які здійснювали поставку наведеного вище товару в обсягах не менше 50%, що є дискримінаційним по відношенню до інших суб’єктів господарювання.

Таким чином, Колегія АМКУ зобов’язала Замовника усунути наведені вище невідповідності шляхом внесення відповідних змін до тендерної документації.

Рекомендовані публікації

Додати коментар