ADSтендер. Курс долару зіграв злий жарт з Переможцем торгів

ADSтендер. Курс долару зіграв злий жарт з Переможцем торгів

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Мустанг Моторс», яке повідомляло, що Замовник – комунальне підприємство «Автопідприємство обласної ради», порушив порядок проведення процедури закупівлі пасажирських мікроавтобусів «Hyundai H-350» (або еквівалент) у кількості 3 шт.

Очікувана вартість – 4 000 000,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо визначення дочірнього підприємства «АВТОТРЕЙДІНГ – ОДЕСА» Переможцем процедури закупівлі.

  1. Скаржник повідомив, що в проекті договору не заповнено: «Курс долара США на дату розкриття тендерних пропозиції становить __ грн. __ коп. за 1 долар США. Курс Євро на дату розкриття тендерних пропозиції становить __ грн. __ коп. за 1 Євро».
    Курс валют не є жодним з виключень, які передбачені Замовником, а саме: номер договору, дата договору, ціна договору та специфікація. Скаржник наголосив на тому, що учасники не повинні були відступати від встановленої форми. Учасники повинні були заповнити курс валют на дату кінцевого строку подання тендерної пропозиції.

Замовник зазначив, що «Інструкцією з підготовки тендерної пропозиції», передбачено, що датою розкриття тендерної пропозиції вважається дата кінцевого строку подання тендерної пропозиції, однак вказане положення стосується строку дійсності тендерних пропозицій. Оскільки дата відкриття тендерних пропозицій настає після дати подання, на думку Замовника, цілком зрозуміло, що зазначене Скаржником не підлягає заповненню при поданні пропозицій.

  1. Скаржник зауважив, що Переможцем надано витяг датований 02.05.2019. Процедуру оголошено 23.04.2019, таким чином витяг повинен бути датований не пізніше 23.04.2019. Жодних листів-роз’яснення ДП «АВТОТРЕЙДІНГ – ОДЕСА», в якому б зазначалися законодавчі підстави ненадання відповідного документу, не надано.

Замовник вказав, що його посилання надання витягу, датованого не пізніше датою публікації оголошення про проведення закупівлі, зроблено з метою надання учасниками актуального витягу для участі у закупівлі. Крім того, надання такого витягу датованого більш пізньою датою не є обставиною, що може нівелювати технічний потенціал учасника та є несуттєвим.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 8031-р/пк-пз від 19.06.2019)

  1. Відповідно до розділу 3 тендерної документації датою розкриття тендерної пропозиції вважається дата кінцевого строку подання тендерної пропозиції (виходячи зі змісту абз. 1 ч. 1 ст. 27 Закону України «Про публічні закупівлі»). Додаток 5 тендерної документації містить проект договору: в проекті договору про закупівлю учасникам необхідно заповнити всі пункти договору, що передбачено Замовником для заповнення, окрім номеру договору, дати договору, ціни договору та специфікації; учасник не повинен відступати від встановленої форми; умови, для яких не залишено вільного місця для вписування власних відомостей, зміні та/або коригуванню не підлягають. У пункті 3.3 проекту договору зазначено: «Курс долара США на дату розкриття тендерних пропозиції становить __ грн. __ коп. за 1 долар США. Курс Євро на дату розкриття тендерних пропозиції становить __ грн. __ коп. за 1 Євро».

У складі тендерної пропозиції ДП «АВТОТРЕЙДІНГ – ОДЕСА» містяться: проект договору, у пункті 3.3 якого зазначено: «Курс долара США на дату розкриття тендерних пропозиції становить __ грн. __ коп. за 1 долар США. Курс Євро на дату розкриття тендерних пропозиції становить __ грн. __ коп. за 1 Євро».

У наданому у складі тендерної пропозиції Переможця проекті договору відсутня інформація про курс долара США та курс Євро на дату розкриття тендерних пропозицій, що не відповідає умовам тендерної документації.

  1. Додаток 3 тендерної документації містить перелік інших документів для учасника, відповідно до якого учасник має надати, зокрема, копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (для юридичних осіб та суб’єктів підприємницької діяльності), датований не пізніше дати публікації оголошення про проведення закупівлі.

Так, тендерною документацією передбачена необхідність надання учасником копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (для юридичних осіб та суб’єктів підприємницької діяльності), датованого не пізніше 23.04.2019.

У складі тендерної пропозиції Переможця міститься відповідний витяг, однак інформація про ДП «АВТОТРЕЙДІНГ – ОДЕСА» вказана станом на 02.05.2019, що не відповідає умовам тендерної документації.

Враховуючи викладене, тендерна пропозиція ДП «АВТОТРЕЙДІНГ – ОДЕСА» не відповідала умовам тендерної документації та мала бути відхилена Замовником відповідно до вимог статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі».

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про визначення ДП «АВТОТРЕЙДІНГ – ОДЕСА» Переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар