ADSтендер. Не надання довідки про відсутність заборгованості з платежів стало підставою для відміни торгів

ADSтендер. Не надання довідки про відсутність заборгованості з платежів стало підставою для відміни торгів

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ПрАТ «ВФ Україна», яке повідомляло, що Замовник – державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго», порушив порядок проведення процедури закупівлі послуг щодо передавання даних мережами провідного та безпровідного зв’язку.

Очікувана вартість – 2 018 760,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо визначення Переможцем процедури закупівлі ПрАТ «КИЇВСТАР».

Скаржник повідомив, що Переможець не надав довідку з податкової інспекції (ДФСУ) -контролюючого органу уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, а надав лише лист ДФС України про наявність податкового боргу.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 8990-р/пк-пз від 05.07.2019)

Відповідно розділу 2 додатку 2 тендерної документації Переможець торгів у строк, що не перевищує 5 календарних днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен розмістити (завантажити) в електронній системі закупівель перерахунок ціни тендерної пропозиції (за Формою №4 цього додатку) та файли з документами, які підтверджують відсутність підстав, визначених частинами першою і другою статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, довідку, з податкової інспекції (ДФСУ) -контролюючого органу уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.

Документ (у сканованому вигляді в форматі PDF), за підписом уповноваженої особи органу який її видав, завірений печаткою або електронний документ з накладеним електронним підписом, відповідно до Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України «Про електронні довірчі послуги»; чинний на момент подання документів згідно з вимогами пункту 5 розділу 3 тендерної документації (з датою видачі не пізніше 5 календарних днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір).

На веб-порталі Уповноваженого органу Переможець завантажив довідку з державної фіскальної служби, в якій зазначено, що у ПрАТ «КИЇВСТАР» наявний податковий борг, у зв’язку з чим, довідка про відсутність заборгованості не може бути видана. Отже, ПрАТ «КИЇВСТАР» не надало відповідну довідку про відсутність заборгованості з платежів.

Враховуючи наведене, ПрАТ «КИЇВСТАР» не надало відповідний документ, передбачений на підтвердження відсутності підстав для відмови, визначених статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі», у зв’язку з чим його тендерна пропозиція мала бути відхилена Замовником.

Не відхиливши тендерну пропозицію ПрАТ «КИЇВСТАР», Замовник порушив вимоги статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі», згідно з якою Замовник відхиляє тендерну пропозицію, у разі, зокрема, якщо Переможець не надав документи, що підтверджують відсутність підстав, передбачених статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

Не відмінивши процедуру закупівлі, Замовник порушив вимоги статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі», згідно з якою Замовник відміняє торги у разі, зокрема, відхилення всіх тендерних пропозицій згідно з цим Законом.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника відмінити процедуру закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар