ADSтендер. Неможливість виготовлення товару в повному обсязі не є причиною внесення змін до тендерної документації

ADSтендер. Неможливість виготовлення товару в повному обсязі не є причиною внесення змін до тендерної документації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Київський годинниковий завод», яке повідомляло, що Замовник – апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) – порушив порядок проведення процедури закупівлі годинників наручних, кварцових чоловічих та жіночих з гербом міста Києва на циферблаті та гравіюванням на задній кришці від Київського міського голови у кількості 6252 штуки.

Очікувана вартість – 4 000 000,00 грн.

Скаржник повідомляв, що положення тендерної документації Замовника щодо проведення процедури закупівлі є дискримінаційними та такими, що унеможливлюють добросовісну конкуренцію серед учасників.

Скаржник вважає, що поставку повного обсягу товару у кількості 6252 іменних годинників до 25.12.2017 неможливо виконати за жодних обставин.

Скаржник зауважив, що початок аукціону заплановано на 16.11.2017, та враховуючи, що строк розгляду тендерної пропозиції, яка за результатами оцінки визначена найбільш економічно вигідною, не повинен перевищувати п’яти робочих днів, самою ранньою можливою датою визначення переможця (у разі сприятливого збігу обставин) й опублікування рішення про намір укласти договір про закупівлю є 18.11.2017. Скаржник зазначив, що договір на закупівлю може бути укладено не раніше 29.11.2017, а отже, на виготовлення та поставку товару, враховуючи термін поставки до 25.12.2017, залишається 26 календарних днів, з яких лише 18 робочих.

За твердженням Скаржника, протягом 26 календарних днів/18 робочих днів неможливо виготовити іменні годинники в кількості 6252 штуки, враховуючи імпортну складову таких товарів, виходячи з наступного: механізми RONDA виробляються в Швейцарії, термін виробництва складає вісім тижнів від дати підтвердження замовлення, при цьому, виробник не тримає залишки механізмів на складі. Після виробництва механізмів потрібен ще час на їх доставку та митне оформлення (ще близько тижня); комплектуючі (корпуси годинника, циферблати, стрілки тощо) в Україні не виробляються, тому їх потрібно замовляти за кордоном. Звичайні терміни виробництва складають від 30 календарних днів та потрібен ще час на їх доставку та митне оформлення (ще мінімум тиждень).

Скаржник стверджує, що його підприємство є єдиним серійним виробником годинників в Україні. Проте, навіть його виробничі потужності не дозволяють виготовити за чотири тижні більш, ніж 3000 одиниць продукції за умови наявності всіх механізмів і комплектуючих частин на складі підприємства. Залучення субпідрядних організацій до цієї роботи неможливе з огляду на їх відсутність з одного боку і, найголовніше, з огляду на необхідність безумовного виконання вимог Замовника щодо якості та гарантійного забезпечення, які неможливо прийняти на себе виробником, якщо фізичне виробництво відбувається поза межами його контролю.

На думку Скаржника, жоден з учасників не буде в змозі виконати тендерне замовлення крім учасника, у якого зазначений обсяг продукції є у наявності, та якому ще до завершення тендерної процедури було відомо про велику ймовірність підписання договору про закупівлю саме з ним.

Замовник надав пояснення, що кількість заохочувальних відзнак Київського міського голови визначена рішенням Київської міської ради від 22.12.2016 «Про затвердження міської цільової програми «Нагороди» на 2017 – 2019 роки». Згідно зазначеного рішення апарат виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) визначено виконавцем міської цільової програми, а кількість нагород, які має придбати виконавець у 2017 році становить 9252 одиниці. У цю кількість входить 3000 одиниць медалей «Честь. Слава. Держава», які не комплектуються іменним годинником. Отже, виконавець, має придбати у 2017 році 6252 іменних годинників. Терміни поставки товару обумовлені закінченням бюджетного року.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 8324-р/пк-пз від 27.11.2017)

Згідно з частиною третьою статті 11 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерний комітет або уповноважена особа (особи), зокрема, планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель.

Згідно з наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 «Про затвердження форм нормативних документів у сфері публічних закупівель» затверджена форма річного плану, яка передбачає наступну інформацію: найменування замовника, код згідно з ЄДРПОУ замовника, конкретна назва предмета закупівлі, коди та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі (за наявності), код згідно з КЕКВ (для бюджетних коштів), розмір бюджетного призначення за кошторисом або очікувана вартість предмета закупівлі, процедура закупівлі, орієнтовний початок проведення процедури закупівлі, примітки.

Згідно з річним планом, який оприлюднений на веб-порталі Уповноваженого органу, Замовник закуповує годинники за кодом ДК 021-2015: 18521000-7, код згідно з КЕКВ: 2210 — предмети, матеріали, обладнання та інвентар, розмір бюджетного призначення за кошторисом (очікувана вартість предмета закупівлі): 4 000 000 грн., процедура закупівлі: відкриті торги, орієнтовний початок проведення процедури закупівлі: вересень, 2017 рік.

Згідно з оголошенням про проведення процедури закупівлі Замовник закуповує годинники очікуваною вартістю – 4 000 000 грн., у кількості 6252 штуки, строк поставки 25.12.2017.

Згідно з пунктом 6 розділу III тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі з відповідною технічною специфікацією.

Відповідно до додатку 2 тендерної документації Замовник закуповує 3252 годинників наручних, кварцових чоловічих з гербом міста Києва на циферблаті та гравіюванням на задній кришці – «від Київського міського голови» та 3000 годинників наручних, кварцових жіночих з гербом міста Києва на циферблаті та гравіюванням на задній кришці – «від Київського міського голови». Згідно з тендерною документацією строк поставки – до 25.12.2017.

Скаржник не обґрунтував необхідності внесення змін до тендерної документації та не довів, яку вимогу Закону України «Про публічні закупівлі» порушив Замовник, встановивши наведені вище умови тендерної документації.

Таким чином, Орган оскарження відмовив ТОВ «Київський годинниковий завод» в задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар