ADSтендер. Несвоєчасне розкриття учасниками торгів інформації про ціну

ADSтендер. Несвоєчасне розкриття учасниками торгів інформації про ціну

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Віртуоз ЛТД», яке повідомляло, що Замовник – Управління соціального захисту населення Володимирецької районної державної адміністрації, порушив порядок проведення процедури закупівлі послуг з харчування дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення Володимирецького району Рівненської області.

Очікувана вартість – 29 728 558,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника стосовно допущення до аукціону тендерних пропозицій ТОВ «Атомсервіс» та ТОВ «Продторг-НГ».

Окрім іншого, Скаржник повідомив, що у складі тендерних пропозицій ТОВ «Атомсервіс» та ТОВ «Продторг-НГ» відсутня інформація про кількісні вимоги до предмета закупівлі.

Замовник надав пояснення, в яких зазначив, що в тендерній документації вказана інформація про необхідні кількісні характеристики предмета закупівлі та чітко визначено документи, які учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерної пропозиції, що підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним та кількісним вимогам до предмета закупівлі.

Замовник повідомив, що учасники вказані документи надали, крім того, кількісні характеристики, а саме – обсяг послуг, визначений у додатку 2 до проекту договору, наданому ТОВ «Атомсервіс» та ТОВ «Продторг-НГ».

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 2454-р/пк-пз від 19.03.2018)

Учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним та кількісним вимогам до предмета закупівлі, а саме:

– калькуляцію вартості послуг харчування з обов’язковим визначенням грошового та процентного співвідношення вартості сировини/продуктів харчування і розміру надбавки (націнки) до ціни пропозиції, відсоткового значення розміру націнки до вартості сировини та витрати на організацію харчування за формою, наведеною у додатку 6;

– перспективне двотижневе меню має бути підписане учасником із прикладанням печатки та погоджене з органами Державної служби з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів.

Інформацію у довільній формі про те, як планує учасник, у разі визначення його переможцем, здійснювати надання послуг у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення Володимирецького району, щодо якого подається тендерна пропозиція (особисто або із залученням інших осіб) (оригінал).

Зазначається коротка інформація про місце приготування їжі, кількість працівників учасника, які будуть залучені до роботи у навчальному закладі, розташованому на території радіоактивного забруднення Володимирецького району, спосіб доставки сировини та/або готової їжі, місце харчування дітей, основні постачальники сировини та інші істотні обставини.

Інформацію у довільній формі за підписом уповноваженої особи учасника із прикладанням печатки про можливість учасника, у разі визначення його переможцем, здійснювати надання послуг з харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення, із застосуванням санітарних заходів та належної практики виробництва, системи НАССР та /або інших систем забезпечення безпечності та якості під час виробництва і обігу харчових продуктів.

У складі тендерних пропозицій ТОВ «Атомсервіс» та ТОВ «Продторг-НГ» містяться документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним та кількісним вимогам до предмета закупівлі.

Крім того, у складі тендерної пропозиції ТОВ «Атомсервіс» міститься файл «Калькуляція.pdf», у статусі конфіденційного з позначкою «документ містить ціну предмета закупівлі».

Так само, у складі тендерної пропозиції ТОВ «Продторг-НГ» міститься файл «Калькуляція.pdf», у статусі конфіденційного з позначкою «в документі є вартість (ціна) послуги».

Замовнику було запропоновано надати на розгляд Колегії АМКУ документи, які визначені учасниками процедури закупівлі, як конфіденційні.

Замовник надав калькуляції ТОВ «Продторг-НГ» та ТОВ «Атомсервіс», які містять інформацію щодо ціни пропозицій, зокрема, зазначених учасників. За таких умов, в порушення вимог статті 27 Закону України «Про публічні закупівлі» до розкриття тендерних пропозицій інформація щодо ціни учасників, допущених до аукціону, є доступною Замовнику.

Враховуючи наведене, розкриття тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі в частині інформації про ціну на етапі, коли розкривається лише частина тендерної пропозиції з інформацією та документами, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, та інформацією і документами, що містять технічний опис предмета закупівлі, є порушенням законодавства з питань публічних закупівель.

Колегією АМКУ встановлено, що у ході проведення процедури закупівлі допущені порушення, які на час прийняття рішення усунути неможливо.

Тому, Колегія АМКУ зобов’язала Замовника відмінити процедуру закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар