ADSтендер. Один гарантійний лист на двох учасників – і Колегія АМКУ відмінила торги

ADSтендер. Один гарантійний лист на двох учасників – і Колегія АМКУ відмінила торги

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ПрАТ «Будівельна асоціація Інтербудмонтаж», яке повідомляло, що Замовник – комунальне підприємство «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція», порушив порядок проведення процедури закупівлі реконструкції дамб мулових полів №1 та №2 Бортницької станції аерації.

Очікувана вартість – 535 213 000,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції та рішення про допущення двох учасників до аукціону.

Проте, за результатами розгляду скарги Орган оскарження встановив, що тендерна пропозиція Скаржника була правомірно відхилена Замовником.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника про допуск тендерної пропозиції ПП «КИЇВШЛЯХБУД» до аукціону, виходячи з наступного.

Окрім іншого Скаржник повідомив, що у складі тендерної пропозиції ПП «КИЇВШЛЯХБУД» у файлі «гарантійний лист про виконання технічного завдання згідно додатку №7» зазначено наступне: «Повідомляємо про те, що по об’єкту: Реконструкція дамб мулових полів №1 та №2 Бортницької станції аерації, ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ» гарантує, що…».

Скаржник наголосив, що ПП «КИЇВШЛЯХБУД» в особі директора фактично надало гарантію про виконання технічного завдання іншим учасником процедури закупівлі ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ».

Також Скаржник зазначив, що у складі тендерної пропозиції ПП «КИЇВШЛЯХБУД» відповідного гарантійного листа надано не було, що є порушенням тендерної документації.

Замовник зазначив, що відповідно до тендерної документації Замовник не заперечує щодо надання учасником за його бажанням документів про досвід учасника та його технічні можливості щодо предмета закупівлі. Викладений зміст у додаткових документах є додатковою інформацією про учасника.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 1803-р/пк-пз від 27.02.2018)

Відповідно розділу 3 тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі установленим Замовником. Документальне підтвердження відповідності робіт до вимог тендерної документації надається у формі гарантійного листа щодо виконання усіх видів робіт у повному обсязі. У листі обов’язково вказати повний перелік видів робіт та обладнання із зазначенням лише їх найменування, одиниці виміру та кількості відповідно до технічного завдання вказаного у додатку 7 тендерної документації.

У додатку 7 тендерної документації міститься технічне завдання на проведення відкритих торгів на закупівлю робіт по об’єкту: Реконструкція дамб мулових полів №1 та №2 Бортницької станції аерації.

У складі тендерної пропозиції ПП «КИЇВШЛЯХБУД» міститься гарантійний лист, в якому зазначається: «Повідомляємо про те, що по об’єкту: Реконструкція дамб мулових полів №1 та № 2 Бортницької станції аерації, ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ» гарантує, що…».

Таким чином, у складі тендерної пропозиції ПП «КИЇВШЛЯХБУД» відсутній гарантійний лист, яким саме ПП «КИЇВШЛЯХБУД» гарантує виконання усіх видів робіт у повному обсязі.

Не відмінивши процедуру закупівлі, Замовник порушив вимоги статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі», згідно з якою Замовник відміняє торги у разі відхилення всіх тендерних пропозицій.

Тому, Колегія АМКУ зобов’язала Замовника відмінити процедуру закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар