ADSтендер. Порушення порядку оприлюднення інформації

ADSтендер. Порушення порядку оприлюднення інформації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ПП «Тедекс мастила України», яке повідомляло, що Замовник – Львівське комунальне підприємство «Львівелектротранс», порушив порядок проведення процедури закупівлі мастильних олив.

Очікувана вартість – 1 024 359,30 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо відхилення своєї тендерної пропозиції.

Відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі Уповноваженого органу, статус тендерної пропозиції Скаржника «відхилено».

Проте, відповідно до протоколу засідання тендерного комітету Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» щодо анулювання учасника електронних торгів від 02.03.2018 №259, Замовником приймалось рішення про анулювання Скаржника.

Відповідно до частини другої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі», інформація про відхилення тендерної пропозиції протягом одного дня з дня прийняття рішення оприлюднюється в електронній системі закупівель та автоматично надсилається учаснику/переможцю, тендерна пропозиція якого відхилена через електронну систему закупівель.

Відповідно до частини першої статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі», Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та Законом України «Про публічні закупівлі», інформацію про закупівлю, зокрема, інформацію про відхилення тендерної пропозиції учасника – протягом одного дня з дня прийняття рішення про відхилення.

Згідно з протоколом засідання тендерного комітету Львівського комунального підприємства «Львівелектротранс» щодо анулювання учасника електронних торгів від 02.03.2018 № 259, Замовником не приймалось рішення саме щодо відхилення тендерної пропозиції Скаржника.

Станом на момент розгляду Колегією АМКУ скарги в електронній системі закупівель, відсутнє підтвердження прийняття Замовником рішення про відхилення тендерної пропозиції Скаржника.

Разом з тим, на веб-порталі Уповноваженого органу за цією процедурою закупівлі міститься статус Скаржника «відхилено», що не відповідає рішенню Замовника, що є порушенням вимог статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі», зокрема, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, а також порядку оприлюднення інформації, передбаченого статтею 10 Закону України «Про публічні закупівлі».

Таким чином, Колегія АМКУ рішенням № 3587-р/пк-пз від 17.04.2018 зобов’язала Замовника усунути порушення порядку оприлюднення інформації.

Слід зазначити, що Замовник відмінив торги на підставі статті 31 України «Про публічні закупівлі» у зв’язку неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення законодавства з питань публічних закупівель.

Рекомендовані публікації

Додати коментар