ADSтендер. Питання щодо можливої змови на торгах не відноситься до компетенції органу оскарження

ADSтендер. Питання щодо можливої змови на торгах не відноситься до компетенції органу оскарження

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Український морський та портовий сервіс», яке повідомляло, що Замовник – філія «БМФ «Укргазпромбуд» ПАТ «Укртрансгаз», порушила порядок проведення процедури закупівлі інвентарю для спортивних ігор на відкритому повітрі (обмундирування для підводного плавання).

Очікувана вартість – 1 331 196,20 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції.

Окрім іншого, Скаржник зазначив про ознаки змови між Замовником та фізичною особою-підприємцем Остроглядом О.В.

Скаржник повідомив, що філія «БМФ «Укргазпромбуд» ПАТ «Укртрансгаз» вже оголошувала цю закупівлю 28.07.2017 за якою також було відмовлено ТОВ «Український морський та портовий сервіс» та визнано фізичну особу-підприємця Острогляда О.В переможцем торгів. Тендерний комітет відмовляючи ТОВ «Український морський та портовий сервіс» навіть робив зауваження до змісту документації, в той час як визнавши переможцем фізичну особу-підприємця Острогляда О.В. навіть не помітив відсутність сертифікатів. Однак тільки після подання ТОВ «Український морський та портовий сервіс» відповідної вимоги відмінили торги.

За інформацією Скаржника, в ході проведення аукціону за закупівлею, оголошеною 26.09.2017, фізична особа-підприємець Острогляд О.В. навіть не понижав суму своєї пропозиції, як це робив по попередній закупівлі. Отже, був впевнений у свої перемозі за результатом розгляду пропозицій.

Скаржник вважає усе це явними ознаками змови Замовника та фізичної особи-підприємця Острогляда О.В.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 8009-р/пк-пз від 14.11.2017)

Відповідно до Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Питання щодо можливої змови між учасниками під час проведення процедури закупівлі, не відноситься до компетенції органу оскарження.

Орган оскарження відмовив в задоволенні скарги ТОВ «Український морський та портовий сервіс».

Рекомендовані публікації

Додати коментар