ADSтендер. Скаржник не довів недостовірність інформації іншого учасника торгів

ADSтендер. Скаржник не довів недостовірність інформації іншого учасника торгів

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулась фізична особа – підприємець Іваненко І.М., яка повідомляла, що Замовник – Відділ освіти, фізичної культури та спорту Макарівської районної державної адміністрації порушив порядок проведення процедури закупівлі свинини свіжої чи охолодженої.

Очікувана вартість – 260 000,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення фізичної особи – підприємця Кособлик С.П. переможцем процедури закупівлі.

Скаржник зазначив, що тендерною документацією передбачено, що учасник процедури закупівлі повинен в складі тендерної пропозиції додатково надати копію витягу з реєстру платників єдиного податку або копію свідоцтва платника єдиного податку (у передбачених законодавством випадках) (для фізичних осіб-підприємців).

Скаржник наголосив, що учасником ФОП Кособликом С.П. у складі тендерної пропозиції на вимогу зазначеного пункту надано Витяг з реєстру платників єдиного податку від 03.04.2015 № 1510053400245, згідно з яким ФОП Кособлик С.П. перебуває на спрощеній системі оподаткування, є платником єдиного податку 3 групи, з відсотковою ставкою єдиного податку 4% із реєстрацією ПДВ. Така інформація, надана ФОП Кособликом С.П. у складі тендерної пропозиції, є недостовірною і не відповідає дійсності станом на дату подання тендерної пропозиції, а Витяг з реєстру платників єдиного податку, який вимагався тендерною документацією, втратив чинність.

Згідно з листом Мінекономрозвитку України від 15.01.2016 № 3302-06/906-06 на головній сторінці веб-порталу ДФС розміщено електронний податковий сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», за допомогою якого можна безоплатно перевірити статус окремого платника податку на обліку в органах Державної фіскальної служби України. Скористатись такою податковою послугою можуть будь-які запитувачі, – як органи державної влади та місцевого самоврядування, так і фізичні та юридичні особи.

За інформацією Скаржника, на запит щодо перебування ФОП Кособлик С.П. на обліку в органах ДФС України на спрощеній системі оподаткування 3 групи, відсоткова ставка єдиного податку 4% із реєстрацією ПДВ, виявлено, що така реєстрація ФОП Кособлик С.П. анульована за самостійним рішенням контролюючого органу 01.06.2016 з причин ненадання декларацій протягом року.

Разом з тим, згідно з даними сервісу, з 01.01.2016 ФОП Кособлик С.П. перебуває на обліку в органах ДФС України платником 2 групи з відсотковою ставкою 20%, що підтверджує недостовірність наданої у складі тендерної пропозиції ФОП Кособлика С.П. інформації, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі. Скаржник повідомив, що двічі звертав увагу Замовника на допущене порушення.

Замовник у своїх поясненнях зазначив, що ФОП Кособлик С.П. не є платником ПДВ, що підтверджено копією Витягу з реєстру платників єдиного податку, та, відповідно, подана цінова пропозиція без врахування ПДВ.

Замовник не мав та не має законодавчих підстав для відхилення тендерної пропозиції ФОП Кособлика С.П.

ФОП Кособлика С.П. перевірено на відповідність статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі». В тендерного комітету Замовника не було підстав для відмови щодо участі у процедурі закупівлі та підстав для відхилення тендерної пропозиції. В тому числі ФОП Кособлик С.П. не мав та не має заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).

Позиція Колегії АМКУ (рішення №7878-р/пк-пз від 08.11.2017):

Відповідно до пункту 2 розділу V тендерної документації учасник процедури закупівлі повинен в складі тендерної пропозиції додатково надати, зокрема, копію витягу з реєстру платника єдиного податку або копію свідоцтва платника єдиного податку (у передбачених законодавством випадках) (для фізичних осіб-підприємців).

У складі тендерної пропозиції ФОП Кособлика С.П. міститься Витяг з реєстру платників єдиного податку від 03.04.2015 № 1510053400245, відповідно до якого ФОП Кособлик С.П. є платником єдиного податку (3 група, ставка у відсотках до доходу – 4%).

Відповідно до інформації, розміщеної на веб-порталі Державної фіскальної служби, ФОП Кособлик С.П. є платником єдиного податку.

Разом з тим, у тендерній документації відсутні вимоги щодо дати видачі свідоцтва платника єдиного податку.

Скаржник не довів, що ФОП Кособлик С.П. надав у складі тендерної пропозиції недостовірну інформацію, у зв’язку з чим відсутні підстави для задоволення скарги в цій частині.

Таким чином Орган оскарження відмовив в задоволенні скарги ФОП Іваненко І.М.

Рекомендовані публікації

Додати коментар