ADSтендер. Скаржник не довів, що гарантія містить умови, які ускладнюють отримання забезпечення

ADSтендер. Скаржник не довів, що гарантія містить умови, які ускладнюють отримання забезпечення

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «СТЕНЛІ», яке повідомляло, що Замовник – ПАТ «Українська залізниця» в особі регіональної філії «Центр забезпечення виробництва», порушив порядок проведення процедури закупівлі оливи та мастильних матеріалів.

Очікувана вартість – 171 351 202,02 грн.

Окрім іншого, Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо допущення до аукціону тендерної пропозиції ТОВ «УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКЕ СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО АЗМОЛ-БРІТІШ ПЕТРОКЕМІКАЛС».

Скаржник повідомив, що зазначений учасник у складі своєї тендерної пропозиції надав банківську гарантію з додатковою умовою, яка ускладнює процедуру отримання забезпечення для Замовника.

Замовник у своїх поясненнях повідомив, що відповідно до Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземній валютах, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 №639 (що було чинне на дату видачі гарантії 30.01.2018) банк-гарант, отримавши від бенефіціара або банку бенефіціара, або іншого банку вимогу, має переконатися в достовірності цієї вимоги. У разі отримання вимоги від бенефіціара банк- гарант повинен перевірити справжність підписів на вимозі або в разі отримання повідомлення від іншого банка про виставлення бенефіціаром вимоги — перевірити ключі, підписи, формат SWIFT. Таким чином, вимога надати картку зі зразками підписів осіб, які підписали вимогу, та відбитком печатки бенефіціара, засвідченої нотаріально, є необхідним для дотримання законодавства України та не може вважатись обмеженням з боку банку-гаранта.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 2456-р/пк-пз від 19.03.2018)

Згідно з розділом 3 тендерної документації тендерна пропозиція, яка подається учасником процедури закупівлі повинна містити, зокрема, забезпечення тендерної пропозиції (за умови, якщо таке забезпечення вимагається умовами тендерної документації). Забезпечення тендерної пропозиції надається учасником у вигляді банківської гарантії. Форма та зміст банківської гарантії повинні відповідати вимогам Положення про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 639. Розмір забезпечення тендерної пропозиції: 5 140 500,00 грн (п’ять мільйонів сто сорок тисяч п’ятсот гривень 00 коп.).

Згідно з додатком 7 тендерної документації текст банківської гарантії не може містити умов про ускладнення процедури повернення тендерного забезпечення (вимоги щодо отримання будь-яких письмових підтверджень від Принципала щодо настання підстав стягнення забезпечення тендерної пропозиції тощо).

У складі тендерної пропозиції ТОВ «УКРАЇНСЬКО- БРИТАНСЬКЕ СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО АЗМОЛ-БРІТІШ ПЕТРОКЕМІКАЛС» міститься, зокрема, банківська гарантія, видана ПАТ «Банк Альянс», в тексті якої зазначено: «Ваша письмова вимога повинна бути відправлена реєстрованою/кур’єрською поштою на поштову адресу Гаранта: Україна, м.Київ, вул. Січових Стрільців, буд. 50, разом із Вашою карткою зі зразком (-ами) підпису(-ів) особи(- іб), що підписала(-и) Вимогу, та відбитком Вашої печатки, засвідченою нотаріально».

Скаржник не довів та документально не підтвердив, що банківська гарантія, надана ТОВ «УКРАЇНСЬКО-БРИТАНСЬКЕ СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО АЗМОЛ-БРІТІШ ПЕТРОКЕМІКАЛС» містить умови про ускладнення процедури отримання забезпечення.

Таким чином, Орган оскарження відмовив ТОВ «СТЕНЛІ» у задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар