ADSтендер. Скаржник не довів, що надана переможцем довідка є нечинною

ADSтендер. Скаржник не довів, що надана переможцем довідка є нечинною

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ПРОЕКТ ІНВЕСТ ХХІ», яке повідомляло, що Замовник – Міністерство оборони України, порушив порядок проведення процедури закупівлі продуктів харчування за каталогом продуктів харчування для особового складу військових частин (установ) та військових навчальних закладів Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах (1 236 654 комплекти).

Очікувана вартість – 102 642 248,80 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника стосовно визначення ФОП Василенко С.О. переможцем процедури закупівлі у зв’язку з наступним.

  1. Скаржник повідомив, що у складі документів, завантажених ФОП Василенко С.О. відсутні зазначені в підпункті 4 пункту 12.3 Оголошення про проведення відбору учасників на закупівлю, скановані документи, що підтверджують повноваження, а також відсутня обов’язкова довідка у довільній формі з викладенням обставин, що обґрунтовують відсутність у нього такого документа.

Замовник у своїх поясненнях, окрім іншого, зазначив, що законодавством не передбачено для ФОП документів щодо вступу особи на посаду. Отже, на думку Замовника, ним не порушено вимог Оголошення.

  1. Скаржник зазначив, що у складі документів, завантажених ФОП Василенко С.О. на підтвердження інформації, що її не було засуджено за злочин, пов’язаний з порушенням процедури закупівлі, міститься довідка, яка датована 05.11.2017 та на час проведення переговорів втратила чинність відповідно до вимог Оголошення, тобто закінчився місячний, термін з моменту її видачі.

Скаржник наголосив, що день видачі довідки про відсутність судимості – 05.11.2017. З дня видачі довідки до проведення переговорів (22.12.2017) минуло 46 днів.

Таким чином, враховуючи час, який сплив з дня видачі довідки, зазначений документ, на думку Скаржника, не може бути взятий до уваги, оскільки втратив чинність. Тобто, ФОП Василенко С.О. подала у складі цінової пропозиції документ, термін дії якого вже минув.

Замовник у своїх поясненнях, зокрема, зазначив, що враховуючи те, що довідка про відсутність судимості не має терміну дії, то у нього відсутні підстави щодо визнання цієї довідки такою, що втратила свою чинність.

Позиція Колегії АМКУ (рішення №117-р/пк-пз від 05.01.2018):

  1. Відповідно до пункту 12.3 «Перелік документів, які вимагаються для підтвердження відповідності учасників встановленим кваліфікаційним критеріям, вимогам, установленим статтею 17 Закону, та іншим вимогам Закону, що подаються у складі цінової пропозиції» Оголошення передбачено, зокрема, надання сканованої відомості про учасника та сканованих копій документів, що підтверджують повноваження керівника: протоколу установчих (загальних) зборів або рішення засновника та наказ (розпорядження) про призначення, або про вступ на посаду (для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців за наявності). Якщо один із вищезазначених документів не передбачений (необов’язковий), учасник повинен надати скановану довідку у довільній формі з викладенням обставин, що обґрунтовують відсутність у нього такого документа.

Додаток 2 до Оголошення містить, зокрема, форму «відомості про учасника», яка передбачає зазначення: «1. Посадова особа, яка має право на укладення договору (зазначити посаду і на підставі якого документа підтверджується правомочність на укладання договору)» та примітку до зазначеного пункту: «Учасник надає інформацію про посадових осіб, які відносяться до керівного складу, а також інших уповноважених осіб (у разі наявності), що мають право на укладення договору про закупівлю, з доданням сканованих підтверджуючих документів (документів, що підтверджують правомочність на укладання договору про закупівлю).

У складі цінової пропозиції ФОП Василенко С.О. міститься, зокрема, довідка від 15.12.2017 № 71, в якій зазначено: «Фізична особа-підприємець Василенко Світлана Олександрівна».

Скаржник не довів та документально не підтвердив, що ФОП Василенко С.О. має у своєму складі посадову особу або ж має інших уповноважених осіб, які мають право на укладання договору на закупівлю.

  1. Відповідно до пункту 12.4 Оголошення після завершення електронного аукціону учаснику на переговори, відповідно до Закону України «Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони» з метою перевірки відповідності кваліфікаційним критеріям та вимогам, визначеним у Законі України «Про публічні закупівлі», необхідно надати, зокрема, оригінал або нотаріально завірену копію довідки або витягу з реєстру про відсутність судимості, виданих відповідним підрозділом Міністерства внутрішніх справ України фізичній особі, яка є учасником, для підтвердження інформації, що її не було засуджено за злочин, пов’язаний з порушенням процедури закупівлі, чи інший злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість з якої знято або погашено в установленому законом порядку (для фізичних осіб-підприємців).

Замовник рекомендує завчасно отримати довідки на підтвердження вимог, визначених у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» для надання на переговори.

Документи абзаців два, три та чотири підпункту 3 пункту 12.4 цього оголошення повинні бути видані не раніше одного місяця до дати оприлюднення оголошення про проведення відбору учасників та чинні на дату проведення переговорів або більш пізню дату.

ФОП Василенко С.О. 21.12.2017 завантажила на веб-портал Уповноваженого органу довідку, видану Департаментом інформаційних технологій Міністерства внутрішніх справ, відповідно до якої повідомляється, що за обліками МВС громадянин(ка) України Василенко С.О. станом на 05.11.2017 до кримінальної відповідальності не притягується, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває.

Згідно з інформацією розміщеною на веб-порталі Уповноваженого, органу, дата оприлюднення оголошення про проведення відбору учасників на закупівлю – 23.11.2017.

Скаржник не довів та документально не підтвердив, що надана ФОП Василенко С.О. довідка є нечинною.

Таким чином Орган оскарження відмовив ТОВ «ПРОЕКТ ІНВЕСТ ХХІ» в задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар