ADSтендер. Скаржник не порушив умови тендерної документації щодо підтвердження освіти, посад та стажу роботи працівників

ADSтендер. Скаржник не порушив умови тендерної документації щодо підтвердження освіти, посад та стажу роботи працівників

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «НСУ «ДНІПРОЕЛЕКТРОМОНТАЖ», яке повідомляло, що Замовник – Управління капітального будівництва, архітектури, житлово-комунального господарства та комунального майна Марганецької міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі робіт з реконструкції частини будівлі (утеплення зовнішніх стін та заміна вікон, ремонт покрівлі над спортивним залом) Марганецької гімназії Марганецької міської ради.

Очікувана вартість – 2 064 863,00 грн.

Скаржник просив, зокрема, зобов’язати Замовника скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції та визначити переможцем процедури закупівлі Скаржника.

Однією з підстав відхилення було: «не надано документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, а саме, відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. В переліку працівників, які були надані ТОВ «НСУ «Дніпроелектромонтаж», відсутні дипломовані інженери-будівельники відповідної кваліфікації зі стажем роботи не менше 10 років на відповідних посадах».

Скаржник зазначив, що в тендерній документації Замовником не передбачено подання учасником закупівель документально підтвердженої інформації про наявність у працівників стажу роботи не менше 10 років.

У свою чергу Замовник у своїх поясненнях вказав, що відповідним протоколом вніс виправлення технічних помилок до протоколу від 04.06.2018 № 37, виклавши підставу відхилення тендерної пропозиції Скаржника у наступній редакції: «В переліку працівників, які були надані ТОВ «НСУ «Дніпроелектромонтаж», відсутні дипломовані інженери-будівельники відповідної кваліфікації».

Крім того, 05.06.2018 Скаржник звернувся до Замовника з вимогою про роз’яснення підстав відхилення тендерної пропозиції, на що Замовником була надана відповідь.

Замовник у своїх поясненнях зауважив, що відповідно до діючого законодавства України, господарська діяльність з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми та значними наслідками, здійснюється з дотримання вимог ДБН В.1.2-14-2009 «Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ», ДБН A.3.1-5-2016 «Організація будівельного виробництва», інших нормативно-правових актів, будівельних норм та нормативних документів у сфері містобудівної діяльності. За твердженням Замовника, у Скаржника відсутні: головний інженер, начальник будівельної дільниці, майстер будівельних та монтажних робіт, виконроб, технік-будівельник. Тобто, відсутні працівники відповідної кваліфікації. Також, Скаржником не надано жодного документу, який би підтверджував наявність освіти та досвіду роботи, як у керівника, так і у працівників.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 6424-р/пк-пз від 02.07.2018)

Відповідно до пункту 5 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації кваліфікаційними критеріями до учасників є, зокрема, наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід (довідка в довільній формі), на підтвердження інформації щодо працевлаштування працівників в учасника необхідно надати копії трудових книжок (сторінка із даними працівника та сторінка із зазначенням працевлаштування в учасника), або копії наказів, або копії трудових угод, або інших документів, які підтверджують факт працевлаштування, згідно із чинним законодавством України. У разі, якщо учасники в складі пропозиції надають копії трудових книжок працівників, то додатково необхідно надати копії листів щодо згоди на обробку, використання, поширення та доступ до персональних даних відповідних працівників.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься довідка, в якій Скаржник зазначає про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для виконання робіт.

Враховуючи, що тендерною документацією не встановлено окремих вимог до складання вказаної довідки, а також відсутні вимоги до підтвердження освіти, посад та стажу роботи працівників, Скаржник не порушив умови тендерної документації в цій частині, тому його тендерна пропозиція була неправомірно відхилена Замовником з цієї підстави.

Таким чином, Колегія АМКУ зобов’язала скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «НСУ «Дніпроелектромонтаж» та рішення про визначення переможця.

Рекомендовані публікації

Додати коментар