ADSтендер. Скаржник невірно розтлумачив умови тендерної документації

ADSтендер. Скаржник невірно розтлумачив умови тендерної документації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ПП «ЮГ-СК», яке повідомляло, що Замовник – Управління соціальної політики Херсонської міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі послуг дитячих літніх таборів.

Очікувана вартість – 3 393 390,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо відхилення його тендерної пропозиції та з рішенням щодо визначення Переможця.

Згідно з протоколом розгляду тендерних пропозицій, одними з підстав для відхилення тендерної пропозиції стали:

  • «членами тендерного комітету та представниками Замовника було здійснено обстеження з виїздом на місце розташування Дитячого оздоровчого табору «Веселка» на відповідність вимогам тендерної документації, а саме: стан матеріально-технічної бази (корпусів, їдальні, санітарно-гігієнічних зручностей, клубу, пляжу) та встановлено: в санітарних кімнатах, які використовуються як душові для дітей, розміщені піддони із іржею, стіни в окремих місцях вкриті пліснявою; матраци для дитячих ліжок фізично зношені, із слідами затікання та іржи; споруда, яка заявлена як басейн, не відображена на графічній план-схемі та не має документів стосовно вводу в експлуатацію».

Скаржник повідомив, що всі перелічені Замовником зауваження будуть усунуті після завершення поточного ремонту приміщень. Іржа та пліснява в приміщеннях, які протягом осені та зими не опалювалися на березі моря, не є дивиною. Документи стосовно вводу в експлуатацію басейну не вимагались Замовником.

Замовник у своїх поясненнях повідомив, що членами тендерного комітету та представниками Замовника було здійснено обстеження з виїздом на місце розташування Дитячого оздоровчого табору «Веселка», орендованого Скаржником, в якому останній пропонує надавати послуги дитячих літніх таборів. При обстеженні з виїздом на місце розташування табору на відповідність вимогам тендерної документації, а саме: наявність обладнання та матеріально-технічної бази, стан матеріально-технічної бази (корпусів, їдальні, санітарно-гігієнічних зручностей, клубу, пляжу) встановлено наведене вище як підстава відхилення, підтвердженням зазначеного є фотозйомка приміщень, санітарно-гігієнічних кімнат, кухні та постільного приладдя, яка здійснювалася під час обстеження (додано 100 фотографій). Інформація надана у складі тендерної пропозиції про наявність у закладу басейну – не відповідає дійсності. Споруда, яка заявлена як басейн, не відображена на графічній план-схемі та не має документів стосовно вводу в експлуатацію.

  • «не надано гарантійний лист про обов’язкове надання завіреної копії акта обстеження дна акваторії за 2019 рік перед початком літнього оздоровчого сезону».

Скаржник вказав, що Замовник у тендерній документації вимагав подати у складі тендерної пропозиції одного гарантійного листа про обов’язкове надання і паспорту, і акту за 2019 рік. На думку Скаржника, в умові описувалось про паспорт пляжу та акт водолазного обстеження дна акваторії. Умова тендерної документації не передбачала, що такий гарантійний лист може бути подано окремо щодо паспорту та окремо щодо акту. Зважаючи на те, що надати паспорт пляжу на 2019 рік не є можливим Скаржник надав лист-пояснення відповідного змісту і навів законодавчі підстави неможливості надання паспорту пляжу через втрату чинності наказу МНС України від 03.12.2001 №272, який і передбачав складання паспорту пляжу як документу, що засвідчує придатність пляжу до експлуатації. Після затвердження Правил охорони життя людей на водних об’єктах України, складання такого документу як паспорт пляжу не передбачено законодавством. Оскільки складання паспорту пляжу не передбачено законодавством, то і подати гарантійний лист про обов’язкове його надання неможливо. Тендерна документація не передбачала умови щодо необхідності подання окремого гарантійного листа про обов’язкове надання завіреної копії акта обстеження акваторії за 2019 рік перед початком літнього оздоровчого сезону.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 5681-р/пк-пз від 08.05.2019)

  1. Згідно з протоколом розгляду тендерних пропозицій підставою для відхилення тендерної пропозиції Скаржника стала її невідповідність умовам тендерної документації.

Відповідно до частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі», результати обстеження комісією Дитячого оздоровчого табору «Веселка» не є складовою тендерної пропозиції учасника. Замовник не зазначив, яка саме умова тендерної документації була порушена Скаржником в цій частині.

Тому, тендерна пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена з наведеної вище підстави.

  1. Додатком 1 тендерної документації вимагалося надати копії паспорту пляжу та акту водолазного обстеження дна акваторії за 2018 рік та гарантійний лист про обов’язкове надання завірених копій паспорту та акта за 2019 рік перед початком літнього оздоровчого сезону.

У складі тендерної пропозиції Скаржника відсутній гарантійний лист про обов’язкове надання завіреної копії акта водолазного обстеження дна акваторії за 2019 рік перед початком літнього оздоровчого сезону, що не відповідає умовам тендерної документації.

Враховуючи наведене, тендерна пропозиція Скаржника не відповідала умовам тендерної документації в цій частині та була правомірно відхилена Замовником з наведеної вище підстави.

Щодо оскарження Скаржником рішення про визначення КП «Дитячий заклад санаторного типу «Таврія» Херсонської обласної ради» Переможцем процедури закупівлі, то слід повідомити, що Скаржник не зміг довести, що Переможець порушив Закон України «Про публічні закупівлі» та умови тендерної документації.

Таким чином, Орган оскарження відмовив ПП «ЮГ-СК» у задоволенні його скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар