ADSтендер. Скаржник запропонував не еквівалент продукції, яка закуповувалась

ADSтендер. Скаржник запропонував не еквівалент продукції, яка закуповувалась

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «САНДОРА», яке повідомляло, що Замовник – державне підприємство «Національний авіаційний університет», порушив порядок проведення процедури закупівлі безалкогольних напоїв.

Очікувана вартість – 650 000,00 грн.

Скаржник просив скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції за лотом № 2.

Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету підставою відхилення тендерної пропозиції Скаржника було: «Учасником надано товар, який не є аналогом за складом. Тендерним комітетом встановлено, що позиції 3 та 4 пропозиції конкурсних торгів учасника закупівлі ТОВ «Сандора» не є аналогом товару, зазначеного у позиціях 3 та 4 тендерної документації».

Скаржник зазначив, що його пропозиція не є гіршою за якістю та є еквівалентом товару, який закуповується Замовником. Про це, на думку Скаржника, свідчать документи, які підтверджують якість продукції та стандарти за якими вони були виготовлені, а саме – напої безалкогольні ТМ «Мірінда», виробництва Скаржника, виробляється згідно з ДСТУ 4069-2002 в той час, коли вимоги до предмету закупівлі містять посилання на конкретну торгову марку ТМ «Фанта» (або еквівалент за складом), що виробляється за Технічними умовами – ТУ У 14342901.012-2000, про що свідчать документи надані іншим учасником цієї процедури закупівлі – ПП «Роса».

На засіданні Колегії АМКУ представник Скаржника зазначив, що Замовником при формуванні умов тендерної документації було допущено порушення вимог статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» і що жодний існуючий напій не може бути еквівалентом за складом продукції, яку закуповує Замовник за лотом № 2.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 9081-р/пк-пз від 04.09.2018)

Відповідно до підпункту 4.2 пункту 4 закупівля розділу 1 тендерної документації здійснюється у 2 лоти, лот № 2 –ДК 021:2015 код 15980000-1 «Безалкогольні напої» (напої безалкогольні) – 12 найменувань. Відповідно до додатку 1 за лотом № 2 закуповується, зокрема:

– за позицією 3 – напій безалкогольний «Фанта» апельсин ПЄТ «або еквівалент» за складом;

– за позицією 4 – напій безалкогольний «Фанта» лимон ПЄТ «або еквівалент» за складом.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься тендерна пропозиція, за якою Скаржник за лотом № 2 пропонує, зокрема:

– за позицією 3 – напій безалкогольний сильногазований на натуральних ароматизаторах «Мірінда-апельсин»;

– за позицією 4 – напій безалкогольний сильногазований на натуральних ароматизаторах «Мірінда-ананас».

Отже, Скаржником запропоновано не еквівалент продукції, яка закуповується Замовником, зокрема, за позицією 4, що не відповідає умовам тендерної документації в цій частині.

Враховуючи викладене, тендерна пропозиція Скаржника не відповідала умовам тендерної документації та була правомірно відхилена Замовником із наведеної вище підстави.

Таким чином, Орган оскарження відмовив ТОВ «САНДОРА» у задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар