ADSтендер. Скаржника неправомірно відхилили через «арифметичну помилку»

ADSтендер. Скаржника неправомірно відхилили через «арифметичну помилку»

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ «САМСОН», яке повідомляло, що Замовник – Національний університет «Одеська морська академія» в особі Азовського морського інституту, порушив порядок проведення процедури закупівлі охоронних послуг.

Очікувана вартість – 700 000,00 грн.

  1. Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо відхилення його тендерної пропозиції.

Таким чином, відповідно до протоколу засідання тендерного комітету підставою відхилення тендерної пропозиції ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ «САМСОН» було наступне: «Учасником було допущено суттєву арифметичну помилку при поданні початкової тендерної пропозиції, а саме – згідно з ціновою пропозицією учасника, загальна вартість пропозиції становить 620 000,04 грн., в той час як в електронній системі закупівель учасником було зазначено 620 000,00 грн. За результатом проведеного аукціону загальна вартість закупівлі не змінилась, тому відповідна помилкова вартість має бути відображена в сумі договору, що призведе до порушення Закону України «Про публічні закупівлі», а саме – частини четвертої статті 36».

Скаржник повідомив, що на виконання умов тендерної документації, було надано тендерну пропозицію, в якій зазначена загальна вартість (ціна) тендерної пропозиції цифрами та літерами: 620 000,00 грн. (шістсот двадцять тисяч гривень 00 коп.) без ПДВ. При цьому, Скаржник зазначив, що він додатково вказав ціну за місяць надання послуг: поділивши загальну вартість 620 000,00 грн. на 12 місяців та отримавши суму 51 666, 6667 грн., округлив до 51 666, 67 грн., але якщо робити в протилежному порядку ці арифметичні дії з урахування округлення – виходить загальна вартість у розмірі 620 000,04 грн.

  1. Також Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо визначення ПП «Шериф-Захист» Переможцем процедури закупівлі з наступних підстав.

Скаржник зазначив, що Замовник використав на свою користь формально арифметичну помилку для відхилення тендерної пропозиції та акцептував тендерну пропозицію ПП «Шериф-Захист». Скаржник зауважив, що у тендерній пропозиції Переможця не вказана ціна за місяць надання послуг.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 585-р/пк-пз від 18.01.2019)

  1. Додатком 1 тендерної документації передбачена форма «тендерної пропозиції», в якій зазначається, зокрема, найменування послуг, од. виміру, кількість, ціна за одиницю з ПДВ, загальна вартість. Відповідно до примітки зазначеного додатку ціна вказується з ПДВ у разі, коли учасник є платником податку на додану вартість; якщо учасник не є платником податку на додану вартість, то необхідно зазначити – без ПДВ.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься документ «тендерна пропозиція», відповідно до якої загальна вартість становить 620 000, 00 грн., кількість – 2, ціна за одиницю без ПДВ 51 666, 67 грн.

Відповідно до частини четвертої статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури.

Згідно з інформацією, розміщеною на веб-порталі Уповноваженого органу, як первинна, так і остаточна пропозиція Скаржника складала 620 000, 00 грн., тобто аналогічна тій, що зазначена у документі з тендерною пропозицією.

Таким чином, Скаржник не порушив умови тендерної документації в цій частині та його тендерна пропозиція була неправомірно відхилена Замовником з підстави, наведеної в протоколі тендерного комітету.

  1. Тендерна документація не містить окремих вимог щодо необхідності зазначення ціни саме за місяць надання послуг.

У складі тендерної пропозиції ПП «Шериф-Захист» міститься документ «форма тендерної пропозиції», відповідно до якої зазначено, зокрема, загальна вартість закупівлі з ПДВ 665 760, 00 грн.

Тому, ПП «Шериф-Захист» не порушило умови тендерної документації в цій частині.

Враховуючи вищевикладене, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про відхилення ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ «САМСОН» та рішення про визначення ПП «Шериф-Захист» Переможцем.

Рекомендовані публікації

Додати коментар