ADSтендер. Строк оренди нежитлового приміщення не відповідав умовам тендерної документації

ADSтендер. Строк оренди нежитлового приміщення не відповідав умовам тендерної документації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Екосервіс-Україна», яке повідомляло, що Замовник – комунальне підприємство «Київпастранс», порушив порядок проведення процедури закупівлі послуг щодо очищення та технічного обслуговування мобільних туалетних кабін (біотуалетів).

Очікувана вартість – 6 000 000,00 грн.

Скаржник просив, зокрема, зобов’язати Замовника скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції.

Однією з підстав відхилення тендерної пропозиції Скаржника стало наступне: «учасником у складі тендерної пропозиції надано договір строк дії якого закінчується 30.11.2018, що не відповідає вимогам тендерної пропозиції, а саме: договір має бути чинним протягом всього періоду надання послуг по 31 грудня 2018 року».

Скаржник повідомив, що тендерною документацією вимагається надати договір, що підтверджує наявність в учасника права користування нежитловою будівлею або його частиною (приміщенням), чинний протягом всього періоду надання послуг, при цьому саме поняття «період надання послуг» в тендерній документації не визначено, не визначено дату початку та дату завершення «періоду надання послуг». В пункті 4.4 тендерної документації вказано строк поставки товарів (надання послуг, виконання робіт) до 31.12.2018, що, не є ідентичним з поняттям «період надання послуг». Тому Скаржник вважав твердження Замовника про те, що тендерна пропозиція підприємства не відповідає вимогам тендерної документації в цій частині таким, що не відповідає дійсності.

Замовник повідомив, що вимогами пункту 1.3 таблиці 1 додатку 2 тендерної документації передбачено надання договору, який підтверджує наявність в учасника права користування нежитловою будівлею або його частиною (приміщенням), чинного протягом всього періоду надання послуг. На виконання вимог тендерної документації Скаржником у складі тендерної пропозиції надано договір, строк дії якого закінчується 30.11.2018, що не відповідає вимогам тендерної документації.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 4455-р/пк-пз від 11.05.2018)

Згідно з пунктом 4.4 розділу 1 тендерної документації строк поставки товарів (надання послуг, виконання робіт) до 31.12.2018.

Згідно з пунктом 5 розділу 3 тендерної документації для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям, визначеним статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі», учасник надає документи, зазначені в таблиці 1 додатку 2 тендерної документації.

Додатком 2 тендерної документації вимагається, зокрема, документально підтверджена наявність в учасника нежитлової будівлі або його частини (приміщення):

1.3.1. документ, що підтверджує право власності учасника на нежитлову будівлю або його частину (приміщення);

1.3.2. договір, що підтверджує наявність в учасника права користування нежитловою будівлею або його частиною (приміщенням), чинний протягом всього періоду надання послуг.

У складі тендерної пропозиції Скаржника у міститься договір оренди від 30.11.2017 № 3011/1701, згідно з яким за цим договором оренди Скаржник приймає в тимчасове оплатне користування нежитлове приміщення площею 175,1м2 , тимчасові споруди, навіси з правом користування асфальтованим майданчиком.

Строк оренди становить один рік з 01.12.2017 по 30.11.2018, що не відповідає умовам тендерної документації в цій частині.

Враховуючи наведене, тендерна пропозиція Скаржника не відповідала умовам тендерної документації в цій частині та була правомірно відхилена Замовником з наведеної вище підстави.

Таким чином, Орган оскарження відмовив ТОВ «Екосервіс-Україна» в задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар