ADSтендер. Технічні вимоги до офісного паперу виявилися дискримінаційними

ADSтендер. Технічні вимоги до офісного паперу виявилися дискримінаційними

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Український папір», яке повідомляло, що Замовник – господарсько-фінансовий департамент Секретаріату Кабінету Міністрів України, порушив порядок проведення процедури закупівлі офісного паперу.

Очікувана вартість – 1 092 561,80 грн.

Скаржник повідомив про встановлення Замовником дискримінаційних умов у тендерній документації та просив зобов’язати Замовника внести зміни до тендерної документації.

  1. Скаржник зауважив, що встановлені Замовником технічні характеристики у тендерній документації відносяться саме до паперу компанії «Xerox Premier» та надати еквівалент неможливо, оскільки відсутній будь-який інший виробник, який може запропонувати аналогічний папір з такими ж технічними характеристиками у їх сукупності, які передбачені тендерною документацією.

Також Скаржник зазначив, що учасники, які є постачальниками товару, що є предметом закупівлі, а не його безпосереднім виробником, позбавлені можливості виконати вимоги, встановлені Замовником, оскільки жодним чином не можуть забезпечити наявності у сертифікаті якості всіх вимог в їх сукупності, про які вказав Замовник у тендерній документації.

  1. Скаржник повідомив, що відповідно до умов тендерної документації вимагається надання сканованого у форматі pdf технічного сертифікату відповідності, адресованого Замовнику, що гарантує відповідність товару технічним параметрам, які зазначені в сертифікатах якості на цей товар. Скаржник зазначив, що таку вимогу зрозуміти неможливо, оскільки невідомо, яким нормативно-правовим актом регулюється порядок видачі «технічного сертифікату відповідності» та ким він видається, а тому невідомо, яку інформацію він має містити.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 11323-р/пк-пз від 06.11.2018)

  1. Відповідно до додатку 2 тендерної документації офісний папір, вказаний у специфікації, повинен мати технічні характеристики, зокрема, шорсткість, ml, ISO 8791-2 – 140 ± 50; жорсткість, ISO 2493 md – мінімум 125, cd – мінімум 58; папір повинен бути упакований в непрозорі та вологозахисні пачки (упаковки). Учасник для підтвердження відповідності запропонованого товару технічним вимогам закупівлі, надає такі документи, зокрема, скановані в форматі pdf копії сертифікатів якості з наведенням технічних характеристик товару.

Скаржником до Скарги надано сертифікат якості, виданий на папір офісний MONDI «IQ Premium». У наданому сертифікаті відповідності наданих Скаржником та Замовником на паперу MONDI «IQ Premium» зазначено, зокрема, шорсткість 140 ± 50, відсутні підтвердження щодо жорсткості, щодо підтвердження упакування в непрозорі та вологозахисні пачки (упаковка) – наявна інформація лише щодо вологозахисних пачок (упаковок).

На засіданні Колегії АМКУ представник Замовника погодився внести зміни до тендерної документації в частині непрозорості упаковки.

Таким чином, Замовник не надав документального підтвердження, що у сукупності встановленим технічним завданням тендерної документації відповідає продукція щонайменше двох виробників та не спростував інформацію Скаржника щодо відповідності технічним вимогам продукції одного виробника.

  1. Відповідно до додатку 2 тендерної документації учасник для підтвердження відповідності запропонованого товару технічним вимогам торгів, надає такі документи: скановані в форматі pdf копії сертифікатів якості з наведенням технічних характеристик товару; сканований в форматі pdf технічний сертифікат відповідності, адресований Замовнику, що гарантує відповідність товару технічним параметрам, які зазначені в сертифікатах якості на цей товар; скановані в форматі pdf копії висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи на запропонований товар. Переможцем процедури закупівлі надаються оригінали документів або засвідчені в установленому порядку копії.

На засіданні Колегії АМКУ представник Замовника зазначив, що технічний сертифікат відповідності має надаватись виробником продукції.

Разом з тим, тендерна документація не містить визначення поняття «технічного сертифікату відповідності», та не зазначено, ким такий сертифікат має бути виданий.

Крім того, на засіданні Колегії АМКУ представник Замовника погодився внести зміни до тендерної документації в цій частині.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника внести зміни до тендерної документації.

Рекомендовані публікації

Додати коментар