ADSтендер. Технічний збій виявився не головною причиною відхилення тендерної пропозиції

ADSтендер. Технічний збій виявився не головною причиною відхилення тендерної пропозиції

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернувся ФОП Фурманенко І.С., який повідомляв, що Замовник – Відділ освіти Тернівської міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі курятини (тушки курей патрані заморожені без голови 1 категорії, чверті курячі) 27 491 кг.

Очікувана вартість – 1 489 026,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо відхилення його тендерної пропозиції та просив зобов’язати Замовника прийняти рішення, яким визначити його переможцем процедури закупівлі.

Відповідно до протоколу розгляду тендерних пропозицій підставою відхилення тендерної пропозиції Скаржника було: «тендерну пропозицію відхилено у зв’язку з відсутністю підтвердження відповідності пропозиції конкурсних торгів, а саме – документів, які підтверджують якість продукції, згідно з технічними вимогами тендерної документації».

Скаржник повідомив, що після телефонних перемовин із Замовником з’ясувалось, що файл, який містить інформацію, що підтверджує якість продукції згідно з технічними вимогами тендерної документації, не завантажується для перегляду з незрозумілих причин. Для з’ясування обставин, через які файл виявився нечитабельним, Скаржник звернувся до представників електронного майданчику.

Як зазначив Скаржник, на його електронну пошту надійшов лист від електронного майданчику, в якому було повідомлено, що внаслідок технічного збою файл не було повністю завантажено/було пошкоджено, тому ознайомитись з його змістом неможливо.

Скаржник також зауважив, що через електронну систему закупівель подав вимогу до Замовника з проханням скасувати рішення про дискваліфікацію його тендерної пропозиції через технічний збій, що призвів до пошкодження файлу та визнати його переможцем закупівлі. В телефонній розмові Замовник повідомив, що не заперечує проти визнання його переможцем, оскільки на підставі відповідного листа електронного майданчику упевнився, що вина Скаржника у відсутності можливості перегляду файлу відсутня, але при цьому повідомив, що, наразі, відсутня технічна можливість в електронній системі закупівель повернути тендерну пропозицію Скаржника на етап «Кваліфікація».

Скаржник зауважив, що було порушено принцип максимальної економії і ефективності та принцип недискримінації учасників, оскільки тендерна пропозиція Скаржника була найбільш економічно вигідною, однак була дискваліфікована через технічний збій, який знаходиться поза контролем Скаржника.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 709-р/пк-пз від 26.01.2018)

Відповідно до розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, згідно з додатком 4.

Додаток 4 тендерної документації містить технічні вимоги до предмета закупівлі, відповідно до яких для підтвердження відповідності пропозицій конкурсних торгів вимогам до предмета закупівлі учасники повинні надати наступні документи: копію сертифікату відповідності спеціальних харчових продуктів; копію документу, який підтверджує відповідність запропонованих товарів вимогам діючого санітарного законодавства України.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься файл, який містить технічні вимоги до предмета закупівлі, передбачені додатком 4 тендерної документації.

Також у складі тендерної пропозиції Скаржника міститься файл «Якісні док-ти.pdf», який недоступний для перегляду, у зв’язку з чим неможливо ознайомитись з його змістом.

Разом з тим, у складі тендерної пропозиції Скаржника відсутні: копія сертифікату відповідності спеціальних харчових продуктів; копія документу, який підтверджує відповідність запропонованих товарів вимогам діючого санітарного законодавства України.

Враховуючи вищенаведене, тендерна пропозиція Скаржника була правомірно відхилена Замовником з наведеної у протоколі підстави.

Таким чином Орган оскарження відмовив ФОП Фурманенку І.С. у задоволенні його скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар