ADSтендер. Тендерна документація не містила вимоги щодо надання видаткових накладних

ADSтендер. Тендерна документація не містила вимоги щодо надання видаткових накладних

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ПАТ «Екоклін», яке повідомляло, що Замовник – Новоайдарське районне територіальне медичне об’єднання – порушило порядок проведення процедури закупівлі цифрової рентгенівської системи з функцією томографії та лазерним медичним принтером.

Очікувана вартість – 4 500 000,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про допущення до аукціону тендерних пропозицій ТОВ «УКР МЕД СЕРВІС» та ТОВ «Євромедпроект».

  1. Скаржник, зокрема, не погоджувався з рішенням Замовника щодо допущення до аукціону тендерної пропозиції ТОВ «УКР МЕД СЕРВІС» виходячи з наступного.

В перекладі свідоцтва про проходження курсу підготовки не зазначено, ким був зроблений переклад, який неправильно завірений.

Окрім іншого Скаржник повідомив, що гарантійні листи від виробників, паспорт Личко O.A., наказ про призначення директора, протокол про призначення та статут не завірені належним чином, а також не наданий індивідуальний податковий номер.

Замовник повідомив, що всі вище зазначені документи надані у вигляді відсканованих копій з оригіналів документів, що повністю відповідає вимогам визначеним у тендерній документації.

  1. Також Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника про допущення до аукціону тендерної пропозиції ТОВ «Євромедпроект», оскільки у видатковій накладній від 23.05.2017 № 16 по договору від 19.05.2017 № 138 між ТОВ «Євромедпроект» та Обухівською центральною районною лікарнею (наданий як аналогічний договір до предмету закупівлі) немає печатки від замовника. Згідно з вимогами законодавства до оформлення видаткових накладних вона є недійсною.

ТОВ «Євромедпроект» надало у складі тендерної пропозиції два аналогічних договори та підтвердило виконання лише одного з них.

Замовник повідомив, що вимога тендерної документації про необхідність підтвердження виконання договору відсутня. На свій розсуд учасник у складі тендерної пропозиції надав накладні на відвантаження обладнання, що не суперечить вимогам Замовника.

Замовник зазначив, що необхідність завірення видаткової накладної печаткою підприємства законодавством не передбачена. Відвантажувальна накладна є первинним документом, тому повинна містити всі обов’язкові реквізити первинного документа. Перелік таких реквізитів зазначено у Законі України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність». Такого реквізиту, як печатка, у цьому переліку немає.

Позиція Колегії АМКУ (рішення №8013-р/пк-пз від 14.11.2017):

  1. Згідно з додатком 1 тендерної документації товар, запропонований учасником, повинен мати сервісну підтримку в Україні.

Учасник повинен надати копії сертифікатів (або інший документ) сервісних інженерів, які мають повноваження проводити сервісне обслуговування (пройшли навчання у виробника) запропонованого товару.

Згідно з документацією тендерні пропозиції, підготовлені учасниками-резидентами України, викладаються українською мовою. При цьому, проектна, технічна документація, а також документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям, які викладені в оригіналі російською мовою, не потребують перекладу українською мовою. Тендерні пропозиції, підготовлені учасниками-нерезидентами України можуть бути викладені іншою мовою, при цьому повинні мати завірений переклад українською або російською мовами. У разі розбіжностей з текстом оригіналу перевага надається україномовному або російськомовному тексту.

Окремих вимог до порядку оформлення перекладу тендерна документація не містила.

Згідно з листом виробника ТОВ «УКР МЕД СЕРВІС» пропонується, зокрема, цифрова рентгенографічна система Aster DR виробництва компанії Assing S.p.A (Італія).

У складі Пропозиції ТОВ «УКР МЕД СЕРВІС» в файлі міститься, зокрема, свідоцтво про проходження курсу підготовки, видане Анатолію Федоренко з установлення й обслуговування, зокрема, Aster DR. Також міститься переклад зазначеного сертифікату, завірений бюро перекладів та уповноваженою особою ТОВ «УКР МЕД СЕРВІС».

Згідно з розділом «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації усі документи завантаженні як файли, окрім заповненої електронної форми з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх установлення замовником), що подаються учасником у складі своєї тендерної пропозиції повинні бути скановані з оригіналів документів або з їх копій завірених відповідним чином в кольоровому режимі, у вигляді електронного(их) файлів у форматі PDF та/або JPEG.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «УКР МЕД СЕРВІС» міститься, зокрема:

– гарантійні листи від виробників;

– паспорт Личко О.А.;

– наказ від 06.12.2011 № 1 про призначення Личко О.А. на посаду директора та рішення від 06.12.2011 № 1 про призначення Личко О.А. на посаду директора;

– статут ТОВ «УКР МЕД СЕРВІС».

Скаржник не довів та документально не підтвердив, що зазначені документи відскановані не з оригіналів документів.

Крім того згідно з пунктом 1 розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» для фізичних осіб-підприємців вимагається довідка про присвоєння номеру облікової картки платника податків. Разом з тим, ТОВ «УКР МЕД СЕРВІС» є юридичною особою.

Отже, ТОВ «УКР МЕД СЕРВІС» не порушило умови тендерної документації.

  1. У складі тендерної пропозиції ТОВ «Євромедпроекг» міститься довідка від 17.10.2017 № 05-7309 щодо наявності досвіду виконання аналогічних договорів:

– договір від 19.05.2017 № 138 з доданою видатковою накладною від 23.05.2017 № 16. Зазначений договір не містить посилання на накладну як невід’ємну частину договору;

– договір поставки від 05.05.2017 № 139.

Тендерна документація не містила вимог щодо надання видаткових накладних до аналогічних договорів, а також порядку їх оформлення.

Так, ТОВ «Євромедпроект» не порушило умови тендерної документації.

Орган оскарження відмовив в задоволенні скарги ПАТ «Екоклін».

Рекомендовані публікації

Додати коментар