ADSтендер. Тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників

ADSтендер. Тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Торговий дім «АвтоКрАЗ», яке повідомляло, що Замовник – комунальне підприємство «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі сміттєвозів для збору та перевезення твердих побутових відходів у кількості 29 шт.

Очікувана вартість – 145 000 000,00 грн.

Скаржник просив, зокрема, зобов’язати Замовника внести зміни до тендерної документації.

Окрім іншого, Скаржник зазначив, що вимоги стосовно гарантійного обслуговування визначені умовами тендерної документації, зокрема, визначено, що учасник має мати в наявності центри сервісного гарантійного та післягарантійного обслуговування, складу запасних частин в межах міста Дніпро. Для підтвердження зазначеної інформації в складі тендерної пропозиції учасник має надати довідку із зазначенням сервісних (сервісного) центрів (центру) учасника, на яких (якому) можливе гарантійне та післягарантійне обслуговування (щонайменше один сервісний центр має бути розташований в м. Дніпро) та інформацією про можливість виїзду мобільних ремонтних бригад учасника до Замовника. Учасник в довідці щодо сервісних центрів та мобільних ремонтних бригад, які мають можливість виїзду до Замовника, зазначає їх місцезнаходження та номери контактних телефонів.

Скаржник вважав такі вимоги дискримінаційними, в частині наявності щонайменше одного центру гарантійного обслуговування. Адже, той же учасник повинен надати довідку щодо можливості виїзду до Замовника мобільної бригади. ТОВ «ТД «АвтоКрАЗ» має декілька сервісних центів, проте вони розташовані не в самому Дніпрі, а в межах області. Проте учасник гарантує можливість виїзду мобільних ремонтних бригад до Замовника.

Замовник у своїх поясненнях вказав, що зазначена вимога була встановлена Замовником у зв’язку з необхідністю швидкого реагування та враховуючи те, що витрати на виклик сервісної служби та проведення технічного обслуговування техніки складаються не тільки з вартості робіт та запасних частин, а ще й з тарифу за кожен кілометр пробігу сервісного автомобіля та з метою зниження витрат бюджетних коштів вважає за необхідне наявність такої вимоги. На думку Замовника, ця вимога не носить дискримінаційного характеру, оскільки будь-який учасник, незалежно від місцезнаходження, має змогу укласти відповідну угоду з будь-яким центром гарантійного та післягарантійного обслуговування і складу запасних частин, який розташований у межах міста. Зазначення в тендерній документації тільки гарантування можливості виїзду мобільних бригад до Замовника, що не залежить від територіального розташування, Замовник вважає недоречним, оскільки знаходження центру гарантійного та післягарантійного обслуговування поза межами міста призведе до додаткових фінансових витрат.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 341-р/пк-пз від 16.01.2018)

Згідно з пунктом 7 розділу III тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозицій документи, які підтверджують відповідність їх тендерної пропозиції технічний, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим в додатку 4 тендерної документації.

Відповідно до розділу «Вимоги до гарантійного обслуговування» додатку 4 тендерної документації наявність центрів учасника сервісного гарантійного та післягарантійного обслуговування, складу запасних частин в межах міста Дніпро. Для підтвердження цієї інформації в складі тендерної пропозиції учасник має надати довідку із зазначенням сервісних (сервісного) центрів (центру) учасника, на яких (якому) можливе гарантійне та післягарантійне обслуговування (щонайменше один сервісний центр має бути розташований в місті) та інформацією про можливість виїзду мобільних ремонтних бригад учасника до Замовника. Учасник в довідці щодо сервісних центрів та мобільних ремонтних бригад, які мають можливість виїзду до Замовника, зазначає їх місцезнаходження та номери контактних телефонів.

Замовник не довів та документально не підтвердив необхідність встановлення в тендерній документації наведеної вище вимоги у вказаній редакції.

Отже, прийняти участь у процедурі закупівлі зможуть лише ті учасники, які мають центр сервісного гарантійного та післягарантійного обслуговування в місті Дніпро, що є дискримінаційним до інших учасників, які змогли б виконати вказану вище вимогу шляхом залучення (оренди тощо) такого центру у місті.

Частиною четвертою статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що тендерна документація не повинна містити вимог, які обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників. А також, стаття 3 визначає, що закупівлі здійснюються, зокрема, за принципами недискримінації учасників, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель.

Орган оскарження зобов’язав комунальне підприємство «Управління по ремонту та експлуатації автошляхів» Дніпровської міської ради внести зміни до тендерної документації.

Рекомендовані публікації

Додати коментар