ADSтендер. Тендерна пропозиція була неправомірно відхилена Замовником

ADSтендер. Тендерна пропозиція була неправомірно відхилена Замовником

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «МОНОЛІТ-ДРУК», яке повідомляло, що Замовник – комунальний заклад охорони здоров’я «Харківський міський центр здоров’я», порушив порядок проведення процедури закупівлі альбомів для фотографій «Новонародженому м. Харкова» у кількості 10000 шт.

Очікувана вартість – 3 000 000,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо відхилення своєї тендерної пропозиції.

Підставами відхилення тендерної пропозиції Скаржника було наступне.

  1. В складі тендерної пропозиції учасник не надав підписаний зі своєї сторони проект-договору.

Скаржник зазначив, що відповідно до частини третьої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник не відхиляє пропозицію через допущення учасниками формальних (несуттєвих) помилок. Скаржник зауважив, що відповідно до умов тендерної документації формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме: відсутність нумерації сторінок, підписів, печаток на окремих документах.

Скаржник повідомив, що саме на окремому документі й відсутній підпис учасника. Як стверджував Скаржник, це не може бути законною підставою для відхилення пропозиції.

У свою чергу Замовник вказав, що у складі тендерної пропозиції ТОВ «МОНОЛІТ-ДРУК» не надало підписаний з його сторони проект-договору.

  1. Технічне завдання згідно додатку 8 тендерної документації надано виключно, як копію яку надав Замовник у складі тендерної документації.

Замовник зауважив, що учасник не маючи наміру виконувати завдання Замовника просто скопіював сторінки технічного завдання з тендерної документації, та додав їх в свою тендерну пропозицію.

  1. Згідно пункту 4 додатку 8 тендерної документації учасник торгів протягом двох робочих днів з дати проведення аукціону надає Замовнику зразок предмету закупівлі, однак зразок від учасника у встановлені строки не було надано.

За твердженням Скаржника, вимога надати частину товару (зразок) до початку дії договору суперечить тендерній документації. Фактично Замовник вимагає здійснити поставку товару до укладення договору про закупівлю.

Замовник зазначив, що згідно пунктом 4 додатку 8 тендерної документації зразок предмету закупівлі від учасника не надійшов.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 2795-р/пк-пз від 27.03.2018)

  1. У додатку 3 тендерної документації містяться інші документи, що вимагаються Замовником. Відповідно цього додатку учасник повинен надати лист-погодження з проектом договору.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься лист-погодження з проектом договору, в якому зазначається, що ТОВ «МОНОЛІТ-ДРУК» повідомляє про своє ознайомлення з умовами проекту договору, що викладені в додатку 9 тендерної документації за предметом «ДК 021:2015 код 22840000-0 «Альбоми для зразків» (альбоми для фотографій)» та надає свою згоду щодо умов проекту договору, і гарантує його підписання у випадку перемоги у цій процедурі закупівлі.

Тендерна документація не містила окремої необхідної вимоги щодо надання у складі тендерної пропозиції погодженого проекту договору. Отже, ТОВ «МОНОЛІТ-ДРУК» не порушило умови тендерної документації в цій частині, у зв’язку з чим тендерна пропозиція була неправомірно відхилена з наведеної вище підстави.

  1. Відповідно до розділу 3 тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерної пропозиції інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установленим замовником відповідно до додатку 8 тендерної документації.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі згідно додатку 8 тендерної документації.

Таким чином, Замовник не довів та документально не підтвердив, в якій частині Скаржник порушив умови тендерної документації, у зв’язку з чим тендерна пропозиція була неправомірно відхилена.

  1. Відповідно до пункту 4 додатку 8 тендерної документації учасники торгів, мають надати Замовнику зразок предмету закупівлі згідно технічного завдання в строк 2 робочі дні з дати проведення аукціону. На зразку продукції повинна бути бірка із зазначенням найменування учасника. У разі не надання зразка предмета закупівлі або надання пізніше зазначеного терміну пропозиція такого учасника буде відхилена.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься погоджена інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі згідно додатку 8 тендерної документації, в якій зазначається, що учасники торгів, мають надати Замовнику зразок предмету закупівлі згідно технічного завдання в строк 2 робочі дні з дати проведення аукціону.

Стаття 30 Закону України «Про публічні закупівлі» містить перелік підстав для відхилення тендерних пропозицій учасників, відповідно до якого відсутність чи не відповідність зразку предмета закупівлі не може бути підставою для відхилення тендерних пропозицій учасників. Зразок предмета закупівлі (у відповідності до вимог) не є складовою пропозиції учасника.

Отже, ТОВ «МОНОЛІТ-ДРУК» не порушило умови тендерної документації в цій частині, у зв’язку з чим тендерна пропозиція була неправомірно відхилена з наведеної підстави.

Враховуючи наведене, Колегія АМКУ зобов’язала Замовника скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «МОНОЛІТ-ДРУК» та рішення про визначення переможця процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар