ADSтендер. Тендерна пропозиція переможця не містила оригіналів або копій сертифікатів якості

ADSтендер. Тендерна пропозиція переможця не містила оригіналів або копій сертифікатів якості

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернувся ФОП Острогляд О.В., який повідомляв, що Замовник – Рятувальна аварійно-водолазна служба Маріупольської міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі водолазного спорядження спеціального призначення.

Очікувана вартість – 800 000,00 грн.

Скаржник просив, зокрема, зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «Український морський та портовий сервіс» переможцем процедури закупівлі, обґрунтовуючи це наступним.

  1. Скаржник повідомив, що ТОВ «Український морський та портовий сервіс» у складі тендерної пропозиції надало тільки копії сертифікатів (свідоцтв про реєстрацію) компаній-виробників, якими засвідчено системи управління (менеджменту) цих компаній та сфери їх діяльності, при цьому не надано сертифікатів якості (паспорту, формуляру), якими би підтверджувалась відповідність запропонованого товару вимогам ГОСТ (ТУ, ДСТУ).

Замовник надав пояснення, в яких зазначив, що ТОВ «Український морський та портовий сервіс» надало сертифікати компаній-виробників з їх перекладом, що відповідає умовам тендерної документації.

  1. Також Скаржник зауважив, що ТОВ «Український морський та портовий сервіс» не надало ані довідки про можливість вчасної та якісної поставки товарів на умовах, викладених у тендерній документації, ані листа- погодження з усіма умовами тендерної документації.

Замовник зазначив, що погодження з умовами тендерної документації міститься в документі «Тендерна пропозиція».

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 2638-р/пк-пз від 23.03.2018)

  1. Відповідно до розділу 3 тендерної документації учасник повинен надати оригінал або копію сертифікату якості (паспорту, формуляру), яким підтверджується відповідність товару вимогам ГОСТ (ТУ, ДСТУ) та копію технічної документації (за наявності). Учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установленим замовником.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Український морський та портовий сервіс» міститься документ «Тендерна пропозиція», згідно з яким цей учасник запропонував: вентильований водолазний шолом Desco Diving AirHаt; сухий цільногумовий водолазний гідрокостюм Nortern Diver THOR 1000 з горловиною під вентильований водолазний шолом; водолазна кабель-шлангова зв’язка Fibron, боти водолазні NORTHERN DIVERR OVER BOOT; підвісна система жилетного типу NORTHERN DIVER R-VEST; воздушно-розподiльча панель на 2-х водолазiв з зв’язком типу SCU Air Control System.

Також містяться сертифікати, викладені іноземною мовою та їх переклад українською, зокрема, сертифікати на систему управління ISO 14001:2014 та ISO 9001:2008.

Проте, тендерна пропозиція ТОВ «Український морський та портовий сервіс» не містить оригіналів або копій сертифікатів якості (паспорту, формуляру), якими підтверджується відповідність товару вимогам ГОСТ (ТУ, ДСТУ), що є порушенням умов тендерної документації в цій частині.

  1. Відповідно до розділу 5 тендерної документації учасник у складі тендерної пропозиції надає: довідку, складену у довільній формі (на фірмовому бланку учасника), про можливість вчасної та якісної поставки товарів на умовах, викладених у тендерній документації; лист-погодження з усіма умовами тендерної документації, складений у довільній формі.

Однак, тендерна пропозиція ТОВ «Український морський та портовий сервіс» не містить зазначених документів, що не спростовано Замовником.

Таким чином, тендерна пропозиція ТОВ «Український морський та портовий сервіс» не відповідала наведеним умовам тендерної документації та мала бути відхилена Замовником відповідно до статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі».

Враховуючи вищенаведене, Колегія АМКУ зобов’язала Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «Український морський та портовий сервіс» переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар