ADSтендер. Тендерна пропозиція переможця торгів не відповідала умовам тендерної документації

ADSтендер. Тендерна пропозиція переможця торгів не відповідала умовам тендерної документації

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «МКТ-КОМЮНІКЕЙШН», яке повідомляло, що Замовник – Апарат Ради національної безпеки і оборони України, порушив порядок проведення процедури закупівлі рентгенологічного та радіологічного обладнання немедичного призначення (рентген-телевізійний інтроскоп).

Очікувана вартість – 1 400 000,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «Фолгат» переможцем процедури закупівлі.

  1. Скаржник повідомив, що у складі тендерної пропозиції Переможця міститься довідка про наявність обладнання та матеріально-технічної бази, в якій зазначено, що учасник має приміщення, зокрема, виробничо-складські. Проте, ТОВ «Фолгат» не надало документів, які підтверджують пролонгацію договору оренди нежилого приміщення, який також міститься у складі тендерної пропозиції. Цей договір, на думку Скаржника, не підтверджує наявності вказаної матеріально-технічної бази, зазначеної у довідці про наявність обладнання та матеріально-технічної бази.
  2. Окрім іншого, Скаржника повідомив, що у складі тендерної пропозиції Переможця є лист Smiths Heimann GmbH, адресований Державній авіаційній адміністрації України, в якому підтверджується партнерський статус між ТОВ «Фолгат» та Smiths Heimann GmbH. Скаржник зазначає, що вказаний лист не є авторизаційним листом від виробника.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 11129-р/пк-пз від 31.10.2018)

  1. Згідно з таблицею 1 додатку 1 тендерної документації на підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію «Наявність обладнання та матеріально-технічної бази» учасник повинен надати інформаційну довідку (форма довільна) щодо наявності матеріально-технічної бази, зокрема, необхідної для виконання договору та надати документальне підтвердження наявності вказаної матеріально-технічної бази.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Фолгат» містяться наступні документи:

– довідка про наявність обладнання та матеріально технічної бази, відповідно до якої, зокрема, повідомляється про наявність орендованих приміщень;

– договір оренди нежилого приміщення від 30.12.2016 № 30/12ФОЛ, укладений між ПАТ «Експериментальний механічний завод» та ТОВ «Фолгат». Предмет договору: «Орендодавець надає, а орендар приймає в оренду об’єкт нежилого фонду, надалі «Приміщення»… на строк 6 (шість) календарних місяців, яке надається для використання під офіс та склад». Відповідно до пункту 7.1 розділу 7 «Строки дії та умови зміни, розірвання договору» цей договір вступає в силу з моменту підписання та діє до 30 червня 2017 року, але в будь-якому разі до повного виконання сторонами своїх зобов’язань за цим договором. Відповідно до пункту 4.2 розділу 4 «Умови розірвання та пролонгації договору» строк оренди може бути продовжений шляхом підписання Сторонами додаткової угоди до цього договору.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Фолгат» відсутня додаткова угоду до договору оренди нежилого приміщення від 30.12.2016 № 30/12ФОЛ, що підтверджує продовження строку оренди приміщення та, відповідно, підтверджує наявність зазначеної матеріально-технічної бази.

Таким чином, у складі тендерної пропозиції ТОВ «Фолгат» відсутнє документальне підтвердження наявності вказаної у довідці матеріально-технічної бази, зокрема, орендованих приміщень, що не відповідає умовам тендерної документації.

Представник Замовника на засіданні Колегії АМКУ повідомив, що ТОВ «Фолгат» підтвердило, що договір оренди приміщення не пролонгований. Замовник також погодився, що це є невідповідністю умовам тендерної документації.

  1. Згідно з додатком 3 тендерної документації у складі тендерної пропозиції, учасник повинен надати:

– довідку довільної форми з зазначенням виробника, марки та моделі запропонованого товару, що повністю відповідає вказаним вище вимогам цієї технічної специфікації;

– для підтвердження авторизації учасник повинен надати підписаний виробником або його представництвом авторизаційний лист;

– для підтвердження партнерського статусу учасник повинен надати підписаний лист виробником предмету закупівлі з підтвердженням щодо партнерського статусу учасника;

– якщо учасник є виробником предмету закупівлі – надати відповідний сертифікат, ліцензію, авторські права тощо.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Фолгат» містяться наступні документи:

– документ з технічними характеристиками запропонованого рентген-телевізійного інтроскопа HI-SCAN 5030 si виробництва Smiths Heimann GmbH, Федеративна Республіка Німеччина;

– лист Smiths Heimann GmbH від 14.08.2018, складений іноземною мовою з відповідним перекладом українською мовою, адресований Голові Державної авіаційної адміністрації України, відповідно до якого Smiths Heimann GmbH інформує, що працює в Україні на підставі не ексклюзивної дистриб’юторської угоди з компанією ТОВ «Фолгат».

Проте, у складі тендерної пропозиції ТОВ «Фолгат» відсутній відповідний авторизаційний лист, що не відповідає умовам тендерної документації.

Враховуючи викладене, тендерна пропозиція ТОВ «Фолгат» не відповідала умовам тендерної документації та мала бути відхилена Замовником.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «Фолгат» переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар