ADSтендер. Тендерна пропозиція Скаржника не містила установчого документу

ADSтендер. Тендерна пропозиція Скаржника не містила установчого документу

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «Фавор», яке повідомляло, що Замовник – Клінічна лікарня «Феофанія» Державного управління справами, порушив порядок проведення процедури закупівлі молока.

Очікувана вартість – 562 400,00 грн.

Скаржник просив скасувати рішення про відхилення його тендерної пропозиції та всі рішення, які прийняті після відхилення, у тому числі, рішення про визначення переможця процедури закупівлі.

  1. Першою підставою відхилення тендерної пропозиції Скаржника було: «відсутня копія установчих документів учасника-юридичної особи чи копія паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) – для фізичних осіб».

Скаржник з приводу цієї підстави відхилення повідомив, що надав свідоцтво про реєстрацію юридичної особи, довідку ЄДРПОУ, витяг ЄДРПОУ, які відносяться до установчих документів товариства. Також зауважив, що Замовник не вимагав чіткого переліку документів, а вимагалась лише копія установчих документів.

Замовник надав пояснення, в яких, посилаючись на норми Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України, зазначив, що, зокрема, установчим документом товариства з обмеженою відповідальністю є статут з відповідною інформацією (розмір статутного капіталу, визначення частки кожного учасника, склад та компетенція органів управління, розмір і порядок формування резервного фонду). На підставі наведеного, Замовник вважав, що документи, які надав Скаржник не є установчими документами.

  1. Наступною підставою відхилення тендерної пропозиції Скаржника було: «відсутній гарантійний лист, складений у довільній формі, щодо застосування (не застосування) до учасника такої оперативно-господарської санкції, як відмова від встановлення господарських відносин зі стороною, яка порушила зобов’язання при виконанні попереднього договору».

Скаржник з цього приводу вказав, що зазначений гарантійний лист був наданий на сторінці 25 файлу «Загальне».

Замовник у своїх поясненнях зазначив, що Скаржник подав гарантійний лист про те, що приймає умову щодо встановлення санкцій у вигляді відмови від встановлення господарських відносин із Замовником закупівлі у разі, якщо ними було порушено зобов’язання при виконанні попереднього договору, тобто, своїм листом вони не гарантували, що оперативно-господарські санкції до них не застосовувались, що вимагалось Замовником, а надали гарантійний лист зовсім іншого змісту.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 4474-р/пк-пз від 11.05.2018)

  1. Відповідно до пункту 5 розділу 3 тендерної документації, учасник подає документи, що підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника, встановленим кваліфікаційним критеріям та іншим умовам/вимогам, в тому числі, встановленим у частині першій статті та частині другій статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

Відповідно до додатку 1 тендерної документації учасники повинні надати копію установчих документів учасника-юридичної особи чи копію паспорта та довідки про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера) – для фізичних осіб.

Відповідно до статті 82 Господарського кодексу України установчим документом, зокрема, товариства з обмеженою відповідальністю є статут.

Згідно з інформацією, яка розміщена на веб-порталі Уповноваженого органу, Скаржник має організаційно-правову форму – товариство з обмеженою відповідальністю.

Тендерна пропозиція ТОВ «Фавор» не містить установчого документа, що є порушенням умов тендерної документації в цій частині.

На засіданні Колегії представник Скаржника повідомив, що модельним статутом не користується, у нього є складений статут, який, згідно з діючим законодавством є установчим документом, але наполягав, що за звичаями ділового обігу можливо надати інші документи, зокрема, свідоцтво про державну реєстрацію.

Враховуючи вищенаведене, у тому числі, пояснення представника Скаржника, тендерна пропозиція ТОВ «Фавор» була правомірно відхилена з підстави, наведеної вище.

  1. Відповідно до пункту 6 розділу 3 тендерної документації інформація про технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі зазначена в додатку 3. Згідно з додатком 3 тендерної документації учасник повинен надати гарантійний лист, складений у довільній формі, щодо застосування (не застосування) до учасника такої оперативно-господарської санкції, як відмова від встановлення господарських відносин зі стороною, яка порушила зобов’язання при виконанні попереднього договору.

У складі тендерної пропозиції Скаржника міститься гарантійний лист, в якому вказано, що ТОВ «Фавор» приймає умову щодо встановлення санкції у вигляді відмови від встановлення господарських відносин із Замовником закупівлі у разі, якщо ним буде порушено зобов’язання при виконання попереднього договору.

На засіданні Колегії представник Скаржника зазначив, що зрозумів цей пункт саме у тій редакції, яку він надав.

Натомість представник Замовника зауважив, що вимагав інформацію щодо застосування/незастосування такого виду санкцій до учасників за попередніми договорами, тобто ті, які були у минулому.

Враховуючи вищенаведене, зокрема, можливість надання зазначеного гарантійного листа у довільній формі та наявність наведеного документа у складі тендерної пропозиції ТОВ «Фавор», тендерна пропозиція Скаржника була неправомірно відхилена з підстави, наведеної вище.

Проте, враховуючи інформацію, зазначену у пункті 1 мотивувальної частині цього рішення, тендерна пропозиція Скаржника була правомірно відхилена Замовником.

Таким чином, Колегія АМКУ відмовила ТОВ «Фавор» у задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар