ADSтендер. Товариство не надало всіх необхідних документів, але стало Переможцем

ADSтендер. Товариство не надало всіх необхідних документів, але стало Переможцем

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «ІМПЕЛ ГРІФФІН СЕРВІС», яке повідомляло, що Замовник – ДВНЗ «Національний медичний університет імені О.О. Богомольця», порушив порядок проведення процедури закупівлі послуг з прибирання, експлуатації та доглядання за будівлями НМУ імені О.О. Богомольця.

Очікувана вартість – 2 500 000,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника про визначення ТОВ «Тризуб Січ» Переможцем процедури закупівлі, обґрунтовуючи це наступним.

Скаржник повідомив, що ТОВ «Тризуб Січ» не надано у строк, що не перевищує 5 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу, повідомлення про намір укласти договір про закупівлю:

  • довідку у довільній формі щодо відсутності інформації про учасника в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
  • довідку, видану уповноваженим органом, що підтверджує факт відсутності судимості пов’язаної зі злочином, вчиненим з корисливих мотивів (оригінал або нотаріально завірена копія), видана не раніше ніж за 30 днів відносно дати, визначеної електронною системою закупівель для проведення електронного аукціону;
  • довідку, видану уповноваженим органом, що підтверджує факт відсутності судимості уповноваженої учасником особи на представлення інтересів під час проведення процедури закупівлі (мають право підпису тендерної пропозиції, договору), за злочин, вчинений з корисливих мотивів (оригінал або нотаріально завірена копія), видана не раніше ніж за 30 днів відносно дати, визначеної електронною системою закупівель для проведення електронного аукціону;
  • довідку про відсутність заборгованості перед бюджетом зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), видану уповноваженим органом, дійсна на момент її подання Переможцем торгів (оригінал, або нотаріально завірена копія).

Замовник зауважив, що Переможцем у складі тендерної пропозиції подано файл в якому міститься його довідка щодо відсутності підстав у відмові учаснику в участі у процедурі закупівлі, визначених у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» за формою передбаченою додатком 2.4 до тендерної документації, чим виконав вимоги частини третьої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 6005-р/пк-пз від 15.05.2019)

Відповідно до пункту 5 розділу 3 тендерної документації для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям та відсутності підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі, визначених статтею 17 Закону України «Про публічні закупівлі», учасник у складі тендерної пропозиції подає документи, зазначені у додатку 3 тендерної документації.

Згідно з пунктом 5 розділу 3 тендерної документації учасник-переможець торгів у строк, що не перевищує 5 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, надає документально підтверджену інформацію щодо відсутності підстав, визначених у статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (згідно з додатком 3 тендерної документації).

Додаток 3 тендерної документації містить перелік документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених частиною першою і другою статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (надаються переможцем торгів у строк, що не перевищує 5 днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу, повідомлення про намір укласти договір про закупівлю):

  • довідка у довільній формі щодо відсутності інформації про учасника в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
  • довідка видана уповноваженим органом, що підтверджує факт відсутності судимості пов’язаної зі злочином, вчиненим з корисливих мотивів (оригінал або нотаріально завірена копія), видана не раніше ніж за 30 днів відносно дати, визначеної електронною системою закупівель для проведення електронного аукціону;
  • довідка видана уповноваженим органом, що підтверджує факт відсутності судимості уповноваженої учасником особи на представлення інтересів під час проведення процедури закупівлі (мають право підпису тендерної пропозиції, договору), за злочин, вчинений з корисливих мотивів (оригінал або нотаріально завірена копія), видана не раніше ніж за 30 днів відносно дати, визначеної електронною системою закупівель для проведення електронного аукціону;
  • довідка про відсутність заборгованості перед бюджетом зі сплати податків і зборів (обов’язкових платежів), видана уповноваженим органом, дійсна на момент її подання переможцем торгів (оригінал, або нотаріально завірена копія).

Учасник може подати довідку в електронному вигляді, отриману у встановленому законодавстві порядку. При цьому відповідно до вимог пункту 3 розділу 5 тендерної документації, Переможець надає оригінал електронного документу шляхом завантаження його через електронну систему закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу.

Враховуючи наведене, тендерна документація передбачала необхідність надання у складі тендерної пропозиції зазначених вище документів.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Тризуб Січ» відсутні, зокрема, вказані документи, що не відповідає умовам тендерної документації в цій частині.

Крім того, представник Замовника на засіданні Колегії АМКУ заявив, що ТОВ «Тризуб Січ» надало довідку про відсутність заборгованості із запізненням на 1 день.

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «Тризуб Січ» Переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар