ADSтендер. У документах переможця не зазначено про відсутність в продукції ГМО

ADSтендер. У документах переможця не зазначено про відсутність в продукції ГМО

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернувся ФОП Чередниченко М.В., який повідомляв, що Замовник – Відділ освіти Каховської міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі овочів та фруктів, свіжих 70 065 кг.

Очікувана вартість – 838 700,00 грн.

Скаржник, зокрема, просив зобов’язати Замовника скасувати рішення про визначення ФОП Романенка О.В. переможцем процедури закупівлі.

У зв’язку з цим Колегією АМКУ було розглянуто тендерну пропозицію ФОП Романенка О.В. та встановлено наступне.

Відповідно до пункту 6 розділу 3 тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати у складі тендерних пропозицій інформацію та документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, установленим Замовником.

Додаток 3 тендерної документації містить технічні вимоги до предмета закупівлі, відповідно до яких, зокрема, учасник в складі тендерної пропозиції обов’язково надає на кожне найменування товару документи, що підтверджують їх якість та безпеку (посвідчення/декларація/сертифікат виробника про якість, експертний висновок продуктів рослинного походження, що виданий державними акредитованими лабораторіями, протокол випробувань, санітарно-гігієнічні висновки тощо). В документах, що підтверджують належну якість свіжої плодоовочевої продукції, повинно бути вказано про відсутність в продукції ГМО, нітратів, радіонуклідів і пестицидів вище норм, встановлених МОЗ.

У складі тендерної пропозиції ФОП Романенка О.В. містяться експертні висновки, карантинні сертифікати, сертифікат відповідності, висновок санітарно-епідеміологічної експертизи та протокол дослідження проб харчових продуктів на запропоновану продукцію. Проте, у вказаних документах не зазначено, зокрема, про відсутність в продукції ГМО, радіонуклідів і пестицидів вище норм, встановлених МОЗ, що не відповідає умовам тендерної документації в цій частині.

Отже, тендерна пропозиція ФОП Романенка О.В. не відповідала наведеним вище умовам тендерної документації та мала бути відхилена Замовником відповідно до вимог статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі».

Таким чином Колегія АМКУ прийняла 31.01.2018 рішення № 847-р/пк-пз яким зобов’язала Відділ освіти Каховської міської ради скасувати рішення про визначення переможця процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар