ADSтендер. У складі тендерної пропозиції були відсутні необхідні акти

ADSтендер. У складі тендерної пропозиції були відсутні необхідні акти

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулась ФОП Козаченко Наталя Іванівна, яка повідомляла, що Замовник – Управління майном Сумської обласної ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі зброї (гвинтівок), 7 штук.

Очікувана вартість – 1 295 000,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати рішення щодо визначення ТОВ «Еверфорт» переможцем процедури закупівлі.

Зокрема, Скаржник повідомив, що відповідно до тендерної документації Замовником вимагалось надання належним чином завірених: копії аналогічних договорів; актів виконаних робіт; накладних; податкових накладних; актів прийому-передачі.

Скаржник зауважив, що у складі тендерної пропозиції ТОВ «Еверфорт» не було надано акту/актів виконаних робіт та актів прийому-передачі.

Натомість, Замовник зазначив, що для підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям у складі тендерної пропозиції ТОВ «Еверфорт» надало скановані копії договору та накладні, що підтверджують виконання аналогічних договорів.

Замовник повідомляє, що відповідно до статті 28 Закону України «Про публічні закупівлі», він скористався електронною системою закупівель для підтвердження інформації наданої учасником стосовно виконання аналогічних договорів, в результаті чого було з’ясовано про участь ТОВ «Еверфорт» у 13 аналогічних процедурах, з яких в 69% останній був визнаний переможцем. Замовник стверджував, що тендерний комітет дійшов до висновку про достатнє документальне підтвердження інформації учасника про його відповідність кваліфікаційним критеріям.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 3422-р/пк-пз від 12.04.2018)

Відповідно до пункту 5 розділу 3 тендерної документації для участі у процедурі закупівлі учасники повинні мати кваліфікаційні дані, які відповідають таким критеріям як, зокрема: наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору. Для підтвердження інформації учасника про його відповідність кваліфікаційним критеріям учасник подає у складі своєї тендерної пропозиції належним чином завірені копії аналогічних договорів, акти виконаних робіт, накладні, податкові накладні, акти прийому-передачі.

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Еверфорт» міститься, зокрема:

1) лист-довідка про досвід аналогічного договору, в якій міститься інформація про один договір;

2) договір на закупівлю, укладений з Департаментом спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради в особі директора, в якому зазначається, що «виконавець зобов’язується поставити замовнику товар за визначеним предметом закупівлі: 25.40.1 – Зброя та боєприпаси та їх частини; належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором, Замовник зобов’язується оплатити вартість прийнятого товару в розмірі, строки та порядку передбачених договором;

3) видаткова накладна до договору;

4) разходная накладная (мовою оригіналу);

5) податкова накладна.

Отже, у складі тендерної пропозиції ТОВ «Еверфорт» відсутні акти прийому-передачі та акти виконаних робіт.

Враховуючи вищенаведене, пропозиція ТОВ «Еверфорт» не відповідала умовам тендерної документації в цій частині та мала бути відхилена Замовником відповідно до частини першої статті 30 Закону України «Про публічні закупівлі».

Таким чином, Орган оскарження зобов’язав Управління майном Сумської обласної ради скасувати рішення про визначення ТОВ «Еверфорт» переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар