ADSтендер. У складі тендерної пропозиції Скаржника були відсутні необхідні сертифікати

ADSтендер. У складі тендерної пропозиції Скаржника були відсутні необхідні сертифікати

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось приватне підприємство «Обладнання ОПТ», яке повідомляло, що Замовник – Відділ освіти Сєвєродонецької міської ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі дидактичних матеріалів для комплектування кабінетів початкових класів «Нова українська школа».

Очікувана вартість – 1 007 535,00 грн.

Скаржник не погоджувався з рішенням Замовника щодо відхилення своєї тендерної пропозиції.

Однією з підстав відхилення тендерної пропозиції Скаржника було: «до довідки про виконання аналогічного договору не додані копії видаткової накладної та платіжного доручення, які підтверджують фактичну оплату за договором».

Скаржник повідомив, що у складі його тендерної пропозиції міститься видаткова накладна до аналогічного договору, а також, що копія платіжного доручення Замовником не вимагалась і чинним законодавством не передбачено її надання.

Ще однією підставою відхилення тендерної пропозиції Скаржника було: «учасником не надано копій сертифікатів відповідності та санітарно-гігієнічних висновків до всього переліку дидактичних матеріалів відповідно до предмету закупівлі, оголошених Замовником у тендерній документації; копії сертифікатів не відповідають вимогам тендерної документації, тобто учасник не має сертифікатів ISO 14001:2015 та 9001:2015».

Скаржник зазначив, що у тендерній документації не вимагалось надання копій сертифікатів відповідності та санітарно-гігієнічних висновків до всього переліку дидактичних матеріалів відповідно до предмета закупівлі. Стосовно відсутності сертифікатів ISO 14001:2015 та 9001:2015 Скаржник вказав, що ним надані пояснення щодо їх відсутності та завантажені в додатку до тендерної пропозиції.

Замовник у своїх поясненнях зазначив, що Скаржником у складі тендерної пропозиції надано лист, що останній не надає сертифікатів ISO, оскільки вони відсутні у виробників, натомість надаються інші документи, сертифікати, висновки ДСЕК, декларації тощо.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 10914-р/пк-пз від 24.10.2018)

  1. Відповідно до додатку 2 тендерної документації учасник у складі тендерної пропозиції повинен подати довідку за формою, щодо підтвердження досвіду виконання аналогічного договору (відповідно до предмету договору) з зазначенням назви, адреси замовника, П.І.Б., номери телефонів контактних осіб замовника, якому надавалися послуги. До довідки обов’язково додається копія договору (з додатками, специфікаціями та додатками, які підтверджують фактичну оплату), завірена підписом уповноваженої особи та відбитком печатки (при наявності).

У складі тендерної пропозиції Скаржника містяться: довідка про виконання аналогічного договору, в якій вказана інформація про договір, укладений з Відділом освіти Васильковецької сільської ради; договір, укладений між Скаржником та Відділом освіти Васильковецької сільської ради; специфікація до договору; накладна до договору; лист-відгук Відділу освіти Васильковецької сільської ради.

Проте, у складі тендерної пропозиції Скаржника відсутні додатки, які підтверджують фактичну оплату, що не відповідає умовам тендерної документації.

  1. Відповідно до додатку 3 тендерної документації учасник у складі тендерної пропозиції повинен подати копії сертифікатів відповідності та санітарно-гігієнічних висновків. Учасник у складі тендерної пропозиції повинен подати, зокрема: копію сертифікату ISO 14001:2015 на систему екологічного управління на кабінет початкових класів, дійсний на дату подання тендерної пропозиції, завірений печаткою та підписом виробника; копію сертифікату ISO 9001:2015 на систему управління якістю на виробництво кабінету початкових класів, дійсний на дату подання тендерної пропозиції, завірений печаткою та підписом виробника.

У складі тендерної пропозиції Скаржника містяться: лист, відповідно до якого Скаржник повідомляє, що у виробників відсутні сертифікати ISO, тому у складі тендерної пропозиції надаються інші відповідні сертифікати, висновки ДСЕК, декларації відповідності тощо.

Проте, у складі тендерної пропозиції Скаржника відсутні копії сертифікатів ISO 14001:2015 на систему екологічного управління на кабінет початкових класів та ISO 9001:2015 на систему управління якістю на виробництво кабінету початкових класів, що не відповідає умовам тендерної документації.

Враховуючи вищевикладене, тендерна пропозиція Скаржника не відповідала умовам тендерної документації, тому його тендерна пропозиція була правомірно відхилена Замовником із зазначених підстав.

У зв’язку з чим Колегія АМКУ відмовила приватному підприємству «Обладнання ОПТ» у задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар