ADSтендер. Учасник допустив помилку, яка не вважається формальною

ADSтендер. Учасник допустив помилку, яка не вважається формальною

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось ТОВ «КРАЙТ», яке повідомляло, що Замовник – комунальний заклад «Дніпропетровська клінічна психіатрична лікарня» Дніпропетровської обласної ради, порушив порядок проведення процедури закупівлі цукру у кількості 22 000 кг.

Очікувана вартість – 327 800,00 грн.

Скаржник просив зобов’язати Замовника скасувати повідомлення про намір укласти договір з ТОВ «Ісполін плюс».

Окрім іншого, Скаржник повідомив, що ТОВ «Ісполін плюс» надало лист щодо застосування санкцій, в якому не враховані всі нормативні документи, які зазначені Замовником у тендерній документації, зокрема, Указ Президента України від 15.05.2017 № 133/2017 та рішення РНБО України від 28.04.2017. Скаржник зауважив, що цей учасник посилався на рішення РНБО України від 02.09.2015, яке скасовано.

Замовник з цього приводу надав пояснення, в яких зазначив, що посилання на рішення, яке втратило чинність, вважає формальною помилкою, адже така інформація не призводить до значного спотворення інформації, допущена не навмисно та не з метою надання недостовірної інформації. Замовник звернув увагу, що підтвердження листом-гарантією є декларативними і не стосуються безпосередньо предмету закупівлі. Крім того в цьому листі-гарантії учасником стверджується та гарантується, що ТОВ «Ісполін плюс» дотримується в своїй діяльності норм чинного законодавства України.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 3483-р/пк-пз від 13.04.2018)

Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом завантаження файлів зі сканованими копіями нижчезазначених документів, зокрема, з листом-гарантією щодо дотримання учасником в своїй діяльності норм чинного законодавства України, в тому числі, Закону України «Про санкції» від 14.08.2014 №1644-VII; Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 14.10.2014 №1702-VII; Указу Президента України від 15.05.2017 №133/2017; Рішення РНБО України від 28.04.2017; Постанови Кабінету Міністрів від 16.12.2015 №1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію»; Постанови Кабінету Міністрів України №1147 від 30.12.2015 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації».

У складі тендерної пропозиції ТОВ «Ісполін плюс» міститься лист гарантія щодо застосування санкцій, в якому цей учасник зазначив, що в своїй діяльності дотримується норм чинного законодавства України та наводить перелік нормативних документів. Проте, у цьому листі відсутня інформація щодо дотримання норм таких документів, як Указу Президента України від 15.05.2017 №133/2017 та Рішення РНБО України від 28.04.2017, що є порушенням умов тендерної документації в цій частині.

Відповідно до розділу «Інструкція з підготовки тендерної пропозиції» тендерної документації, формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст пропозиції, а саме – технічні помилки та описки. До формальних (несуттєвих) помилок відносяться, зокрема, зазначення неповного переліку інформації в певному документі, усупереч вимогам документації, у разі якщо така інформація повністю відображена в іншому документі, що наданий у складі тендерної пропозиції учасника.

Така інформація відсутня в інших документах учасника, тому вказане не може бути визнано формальною (несуттєвою) помилкою.

Враховуючи вищевикладене, Колегія АМКУ зобов’язала Замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «Ісполін плюс» переможцем процедури закупівлі.

Рекомендовані публікації

Додати коментар