ADSтендер. Учасник має надати листи авторизації від виробника, якщо цього хоче Замовник

ADSтендер. Учасник має надати листи авторизації від виробника, якщо цього хоче Замовник

До Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель звернулось спільне українсько-естонське підприємство у формі ТОВ «Оптіма-Фарм, ЛТД», яке повідомляло, що Замовник – Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр», порушив порядок проведення процедури закупівлі фармацевтичної продукції (препарати лікарські).

Очікувана вартість – 2 098 100,00 грн.

Скаржник повідомив про встановлення Замовником дискримінаційних вимог та просив, зокрема, зобов’язати Замовника внести зміни до тендерної документації.

Скаржник вважав дискримінаційними вимоги тендерної документації щодо обов’язку подачі учасником листів авторизації від виробника.

На думку Скаржника, вимога щодо подачі листів авторизації від виробника, здійснює штучне обмеження кола потенційних учасників торгів лише виробниками лікарських засобів, що закуповуються, та/або їх представництвами/філіями на території України у зв’язку із умисним ненаданням останніми необхідних листів. Як наслідок, вказані положення тендерної документації позбавляють можливості прийняти участь у процедурі закупівель учасників, які не є виробниками ліків, що закуповуються, та/або їх представництвами або тих учасників, які не мають безпосередніх договірних відносин із виробниками та/або їх представництвами.

Скаржник зазначив, що суб’єкти господарювання (потенційні учасники торгів), можуть мати у себе запаси ліків, необхідні для виконання взятих на себе договірних зобов’язань, або закупити вказані лікарські засоби у дистриб’юторів, у зв’язку із чим отримання гарантійних листів не є необхідним. Таким чином, саме від волі виробника лікарського засобу, та його рішення надавати лист авторизації чи ні, залежить можливість участі у торгах суб’єктів господарювання.

Скаржник вважав, що надання листа авторизації від постачальника/виробника ліків, які закуповуються не гарантує в подальшому виконання учасниками взятих на себе за договором зобов’язань та належну якість препаратів, оскільки ці фактори жодним чином не пов’язані між собою. Адже, підтвердженням відповідності пропозиції торгів учасника технічним, якісним, кількісним вимогам можуть бути реєстраційне посвідчення, інструкція до застосування лікарського засобу, висновок про якість ввезеного засобу та інші документи.

Замовник у своїх поясненнях, окрім іншого, повідомив, що вимога щодо надання відповідних гарантій належного виконання учасником зобов’язань з поставки товарів у формі листів авторизації (гарантійних листів) від виробників чи дистриб’юторів лікарських засобів є звичайною та поширеною практикою. Така вимога встановлена з метою уникнення можливості постачання фальсифікованих медичних препаратів та запобігає можливим поставкам неякісних і неоригінальних (підроблених) лікарських засобів, чи постачання не в повному обсязі та є гарантією вчасної поставки продукції.

Позиція Колегії АМКУ (рішення № 2405-р/пк-пз від 16.03.2018)

Згідно з пунктом 3.6 розділу 3 тендерної документації учасники процедури закупівлі повинні надати в складі тендерної пропозицій документи, які підтверджують відповідність тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам до предмета закупівлі, встановленим Замовником, зокрема, спроможність учасника поставити товар повинна підтверджуватись оригіналом листів авторизації від виробника (у разі якщо товар не виробляється на території України, листом авторизації від представника товаровиробника в Україні) про передачу повноважень на продаж (реалізацію) товару в Україні у необхідній кількості, якості та у потрібні терміни, виданим із зазначенням замовника торгів і номером закупівлі, що оприлюднена на веб-порталі Уповноваженого органу.

Скаржник не довів необхідність внесення змін до тендерної документації в цій частині, не довів та документально не підтвердив неможливість виконання зазначеної умови, а також яким чином зазначена умова порушує його права та законні інтереси, пов’язані з участю у процедурі закупівлі.

Враховуючи наведене, Колегія АМКУ відмовила спільному українсько-естонському підприємству у формі ТОВ «Оптіма-Фарм, ЛТД» у задоволенні скарги.

Рекомендовані публікації

Додати коментар